Okunma

Intel Bayan Yöneticiye Emanet


23 Ocak 2009 Cuma 22:00
Intel Bayan Yöneticiye Emanet

Türkiye’yi çeşitli aralıklarla farklı konulara dair ziyaret eden Intel Başkanı Craig Barrett, şirketin yaptığı resmi açıklamaya göre Mayıs ayında görevinden sağlık ve eğitim alanlarına ağırlık vermek üzere emekliye ayrılacak. 35 yılını Intel’e vermiş olan 70 yaşındaki deneyimli yönetici Craig Barrett’tan boşalan koltuğa ise Jane Shaw‘un geçeceği belirtiliyor.  


Craig Barrett Intel’de 7 yıl CEO görevi yaptı

35 yılının 7 yılını şirketin yönetim kurulu başkanı (CEO) olarak geçiren Craig Barret’ın emekliye ayrılmadan önceki son mali karnesi ise ekonomik kriz dalgası nedeniyle tek ve en kötü karne olacak.


Intel’in yeni bayan başkanı Jane Shaw

İşlemci üreticisi 20 yılı aşan süreden sonra ilk defa karlılık oranlarında yüzde 90’a varan düşüşler raporladığını göz önünde bulundurursak, Barrett’ın vaktinde emekliye ayrıldığını, Shaw’ın ise kötü bir zamanda yerine geçeceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Doğrusu böylesi başarılı bir ismin emekliliğinin kötü bir karneyle sonlanması pek de hoş olmadı.

::  Bayan Jane Shaw, elinin hamuruyla erkek işine mi karışıyor?
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Intel Bayan Yöneticiye Emanet”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu arada bir hatırlatma daha yapmak lazım. Intel Türkiye’nin başında da bir bayan var.

" Intel Bayan Yöneticiye Emanet konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Bayan Yöneticiye Emanet ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Bayan Yöneticiye Emanet ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "