Okunma

Baskı Maliyetinizi Düşürün


17 Temmuz 2009 Cuma 07:20
Baskı Maliyetinizi Düşürün

Hepimizin başına gelmiştir. Mürekkep püskürtmeli bir yazıcı aldınız. Fiyatı oldukça uygun ve kalitesi de gayet başarılı. Baskı kalitesi ortalamanın üstünde ve renkler gerçeğe yakın. Buraya kadar her şey gayet normal. Fakat acı gerçek mürekkepler bittiğinde ortaya çıkıyor. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar için alacağınız kartuşlar için kesenin ağzını açmanız gerekiyor. Bu, özellikle orijinal kartuş almaya karar verdiğiniz zaman için geçerli.

Zaten çok da fazla bir şansınız yok. Kartuşları kendiniz doldurabiliyorsunuz. Fakat bu iş pek tavsiye edilemiyor. Kartuş dolum merkezleri daha iyi bir kalite sunuyorlar. Fakat bir kartuş en fazla 2 kere doldurulabilir. Her doldurma işleminde baskı kalitesi de düşüyor. Son bir seçenek ise muadil bir kartuş tercih etmek.

Orijinal kartuştan daha uygun fiyatlı ve kalitesi orijinale en yakın olan muadil kartuş, daha önce sadece 1 kez kullanılmış orijinal boş kartuşun bilgisayar kontrollü test cihazlarında kontrol edildikten sonra, içinde bulunan hareketli parçaların, yüksek kaliteli yeni parçalar ile değiştirilmesi ve orijinalinde kullanılan kalitede mürekkep ile doldurulan kartuşlardır.

Bu kartuşlar markaya göre kalite farklılıkları gösterebiliyorlar. Fakat bir marka var ki, orijinalden farksız kalitesi ile büyük beğeni topluyor ve bundan dolayı da herkesin ilgisini çekiyor. Kimden mi bahsediyoruz. Elbette ki Pelikan‘dan.

 

 

:: Pelikan kartuş deneyimizini bizimle paylaşın.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Baskı Maliyetinizi Düşürün”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu bir reklam mı yoksa satın alma rehberi mi ?

" Baskı Maliyetinizi Düşürün konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Baskı Maliyetinizi Düşürün ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Baskı Maliyetinizi Düşürün ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "