Batman: Arkham Asylum 2 Ön İnceleme


08 Temmuz 2010 Perşembe 08:00
Batman: Arkham Asylum 2 Ön İnceleme

Spike Video Oyun Ödülleri‘nde 2009 yılının en iyi firması seçilen Rocksteady, birçok otorite tarafından “Yılın Oyunu” ünvanınına layık görülen Batman: Arkham Asylum’un devamı için çoktan çalışmalara başladı. Peki yeni yapımda bizleri neler bekliyor?

Daha ikinci oyunun ismi bile belli olmadığından yapımdaki detaylar için en önemli ipucumuz yayınlanan tanıtım videosu ve Batman’e ses veren Kevin Conroy‘un söyledikleri olacak. Açıklamaya göre hikaye için “Batman Beyond: The Return of the Joker” adlı çizgi romandan alıntılar yapılacak.Kesinleşen Karakterler

Öncelikle devam oyununda kesinlikle Arkham adası ile sınırlı kalmayacağız. Gotham şehrinde geçecek olan ikinci yapımda yer alacak karakterler de yavaş yavaş belirlenmeye başladı. En büyük düşmanımız yine Joker olacak. Yanından Harley Quinn‘i eksik etmeyen ve adadan nasıl kaçtığını şu an için bilmediğimiz kötü adamımızın, yayınlanan videoda sağlık durumunun iyi olmadığı gözüküyor.

“Batman Begins” filminde de görülen Ra’s Al Ghul‘un kızı Talia al Ghul ikinci yapımda aramızda olacak. Gizemli düşmanlardan biri olan Red Hood ve kendine özel kostümü ile yaşamını devam ettirebilen Mr. Freeze, Kara Şövalye’nin karşısına çıkacak isimler. Komiser Gordon ve Oracle’ı zaten birinci yapımdan hatırlıyoruz. Yine Riddler bize bulmacaları ile eşlik edecek ama bu sefer sahneye çıkacak mı bilemiyoruz.

Beklenen Karakterler

IMDB’de yer almayan ama yapımda olmasına kesin gözüyle baktığımız bir diğer kötü adamımız ise Two-Face. Tanıtıcı videoda gördüğümüz kedi gölgesinin aklımıza Catwoman‘ı getirdiği gibi karşımıza çıkan Iceberg yazısı da bize Penguin‘i hatırlatıyor.

Ayrıca birinci oyunun sonundan hareketle Killer Croc, Bane ve Scarecrow‘u tekrar karşımızda bulabiliriz. Fanatikler tarafından Rocksteady’den bir sürpriz isim olarak beklenen Robin ile alakalı şu ana kadar bir duyum alınmadı.

Oyunda Bizi Neler Bekliyor?

Bir fuarda fanatiklerin sorularını cevaplayan Kevin Conroy, devam oyununun birincisinden daha karanlık olacağını ve kötü karakter listesinin karmaşık olduğunu söyledi. Bu sefer Batman‘in işinin biraz daha zor olacağını da sözlerine ekledi.

Dağıtımcılığını Eidos Interactive‘in üstlendiği yapımın satışa sunulacağı konsollar, PlayStation 3, Xbox 360 ve PC olarak belirlenmiş. Unreal Engine 3 grafik motorunu devam ettireceğini öngördüğümüz Rocksteady‘nin, 2011’in ilk yarısında oyunu piyasaya çıkarması bekleniyor.

:: Rocksteady Studios, Batman: Arkham Asylum ile yakaladığı başarıyı devam ettirebilir mi?

Yazan: Emre İliksiz
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Batman: Arkham Asylum 2 Ön İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Batman: Arkham Asylum 2 Ön İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Batman: Arkham Asylum 2 Ön İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2