Okunma

Battlefield: Hardline’da İşler Yerinde Gitmiyor


07 Nisan 2015 Salı 06:30
Battlefield: Hardline’da İşler Yerinde Gitmiyor

Yaklaşık bir buçuk yıl süresince Visceral Games tarafından  grafik motoru ile geliştirilen ve oyunun oynanış sisteminden senaryosuna kadar büyük değişikliklere giden yapımcılar, ne yazık ki uğraşlarının sonucunda hedefledikleri rakamlara ulaşamadılar. 

Ünlü oyun istatistik şirketi P-Stats tarafından yapılan araştırmalara göre Battlefield serisinin yeni oyunu Hardline’ın oyuncu sayısı, serinin bir önceki oyunu Battlefield 4’ten hala az sayıda olduğu ortaya çıkıyor.

15-04/07/bf.png

Günümüz yapımlarından bu olayın tam aksine herhangi bir oyun serisininyeni oyunu daha fazla oyuncu sayısına ulaşırken, Battlefield serisinde olağanın dışında bir durum görüyoruz. Bu da doğal olaraktan Battlefield: Hardline’ın, Battlefield 4’ten beklenildiği yenilikler sunmadığını oyunculara yansıtıyor.

İstatistiklerde, Battlefield: Hardline’ın 1.4 milyon civarında oyuncu sayısı barındırıyorken, Battlefield 4’te bu oyuncu rakamı yaklaşık 1.8 milyon civarında seyrediyor. Ayrıca Battlefield 3’ün ise hala makul sayıda oyuncu bulundurduğunu belirtmekte fayda var.

:: Battlefield serisinde en beğendiğiniz oyun hangisi?
yazarSerkan Levent

Yaklaşık beş yıldır oyun editörlüğü yapmakta ve tam bir geek. Önemli oyun organizasyonlarında yer alan Serkan, oyun ve donanım haberleriyle ShiftDelete.Net'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

26 yorum - “Battlefield: Hardline’da İşler Yerinde Gitmiyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  berbat oyun olmuş 30 dk sabredemedim çok kötü

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bad company 2 efsaneydi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Battlefieldin delileri var. Ve bölümler de sıra nosuyla artıyor. Hemen kapıyorlar oyuna aşina olanlar.
  Fakat bu farklı bi tarz.
  Cesaret işi. O yüzden farklı değerlendirmek lazım.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Suyunun suyu oyunlar çıkartırsanız olacağı buydu zaten.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  BF4 e DLC olarak verseydiler 20 dolardan daha cok kazanirlardi

 6. Vikings dedi ki:

  Bence deðer. 1080p çözünürlükte oynamak hatta daha üst seviyelere çýkmak o parayý hak ediyor. Eðer daha üst seviyelere çýkamýyorsak resolution scale diye ayar bulunuyor bu ayar ile çözünürlüðün kalitesini arttýrabiliyoruz.

 7. Lazzz dedi ki:

  Ama paraya yazýk deðil mi 2 katý para harcamak

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ps3 ümde bf nin serilerinden başka oyun yoktur. Hevesle aldığım bfh yi sp modunu 10-15 dk, 5dk sı zaten cinematigi sürdü 10dk da anca oynayabildim. MP ise yarım saat belki 1 saat oynayabilmişimdir. Bf4 bunun yanında daha oynanası

 9. SDN Okuru dedi ki:

  BF HL kötü

 10. Vikings dedi ki:

  Ýþte burda paramýz devreye giriyor bas parayý al kral sistemi uðraþma stabiliteyle

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Bf4 de bug var diyenler ne bugu var oyunda? Hic bir sikintisi yok

 12. Lazzz dedi ki:

  PS3 ve Xbox 360 zamanýna göre iyilerdi ama PS4 VE Xbox One pc nin gerisinde kaldýlar bence.

  Ben sanmam çünkü pc donanýmlarý her geçen gün daha da geliþiyor ona ayak uyduramaz, konsollarda daha iyi grafýk için stabilite en üst e çekilmeye çalýþýlýr. Pc de stabilite daha az malum bir çok donaným var üretici hangi birisine çok çok çok detaylý yazýlým yapsýn bu imkansýz gibi birþey neredeyse, 2 çeþit konsol var yazýlýmcý da ona göre üzerinde çalýþma yapýyor daha az donanýmla yakýn kaltieye kavuþuyor, ve daha uzun yýllar kullaným imkaný saðlýyor, þahsen bende pc mi konsol mu arada kalmýþtým, ps4 aldým memnunum rahatlýk süper pc deki gibi yok mavý ekran hatasý aldým neyde sorun var acaba dýye aramýyorum direk dualshock 4 taki tuþa basýp makýnemý 1 dk ýcýnde açýp oyunuma gýrýyorum, bazen uzun surelý seyehatlerýmde ps4ü yanýmda götürdüðümde oluyor

 13. SDN Okuru dedi ki:

  1.4 milyon bile sattığına inanmıyorum ben…bu arada fps oyunları cidden pc de daha iyi hem 1080p hem klavye mouse rahatlığı

 14. mstfanar dedi ki:

  Xboxun bütün oyunlarý 900p de çalýþtýrý*****

  Arkadaþýýn suçu yok. Konsolcular düþünsün onu üreticisiyle, tüketicisiyle.

 15. basbeLasý dedi ki:

  Xboxun bütün oyunlarý 900p de çalýþtýrý*****

  Hepsi deðil *****

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten bi halt olmıyıcağı belliydi bf4 te ki oyuncular azaldı anca

 17. Lazzz dedi ki:

  Haritalarda küçük deðil dana gibiler Xboxun bütün oyunlarý 900p de çalýþtýrýyor.

 18. orcnd dedi ki:

  bf3 de getirilen bir dünya yeniliðin yanýnda bf2 deki bazý özellikler eksikti (komutan modu gibi)
  bf4 de bu özellikleri getirelim derken bug deryasý bir oyun çýkardýlar. onlarca gigabyte update e raðmen hala birsürü sorun var. bu haldeyken bf hardline a para vermeyi asla göze alamam. yazýk günah mis gibi konsepti mahvettiler

 19. mstfanar dedi ki:

  O kadar beta yaptýlar da anlamadýlar mý zamanýnda? Oyun oynanýþ açýsýndan berbat halde BF4′ e göre. Ya BF5 Beklenir bundan sonra ya da BF4 oynamaya devam.

 20. Vikings dedi ki:

  Haritalarda küçük deðil dana gibiler

 21. sithicus dedi ki:

  ben de diyorum bu bf4 te serverlar neden hep boþ

 22. Vikings dedi ki:

  Hardline dediðim gibi hayal kýrýklýðý oldu. BF4 G2, Hardline G3 kýsaca.

" Battlefield: Hardline’da İşler Yerinde Gitmiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Battlefield: Hardline’da İşler Yerinde Gitmiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Battlefield: Hardline’da İşler Yerinde Gitmiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "