Okunma

Bayanların Tercihi Oyun Konsolları


02 Temmuz 2009 Perşembe 08:52
Bayanların Tercihi Oyun Konsolları

Global piyasa ve pazar araştırma kurumu NPD Inc. 2009 yılında geçen yıla oranla oyuncuların tercihlerinde çeşitli değişimlerin meydana geldiğini açıkladı. NPD’ye göre dijital dünyada en belirgin değişim bayan oyuncuların sayısında gözlemlendi.

Firma, 2009’da bayanların dijital eğlenceye ilgilerinin geçen yıllara oranla %30 arttığını, konsol kullanan bayanların oranının ise %23’den %28’e yükseldiğini belirtti. NPD bu artışta en büyük pay sahibi olarak Wii ve DS konsolları ile her yaştan ve cinsiyetten oyun severin ihtiyacına cevap veren Nintendo‘yu gösteriyor. Bayanların video oyunlarına olan ilgilerinin oyun konsollarının yaygınlaşmasına paralel olarak, önümüzdeki yıllarda daha da artması bekleniyor.

:: Bayanların en çok tercih ettiği oyun sizce hangisi?

Yazan: Rumi Çabuk

 
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bayanların Tercihi Oyun Konsolları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bayanların Tercihi Oyun Konsolları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bayanların Tercihi Oyun Konsolları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "