Okunma

Beam, Microsoft Tarafından Satın Alındı


12 Ağustos 2016 Cuma 07:20
Beam, Microsoft Tarafından Satın Alındı

Oyun yayıncılığı ve oyunlar için yapılan bu tarz şovların günümüzde ne kadar popüler olduğundan bahsetmeye gerek yok. İşte bu şov platformlarından biri olan Beam, Microsoft tarafından satın alındı.

Beam için ilginç bir fikrin başarılı bir uygulanmaya geçiş öyküsü diyebiliriz. 2016’da hizmet vermeye başlayan platform, aslında tüm ilhamını Twitch’ten alıyor. Geçtiğimiz yıllar içinde Twitch üzerinde “Twitch Plays” isimli bir etkinlik başlamıştı. Yayıncılar oyunun kontrollerini izleyicilere veriyor ve onlar sohbete yazdıkları komutlarla oyunu yönlendiriyorlardı.

Twitch, Beam’e Ön Ayak Oldu

Dark Souls, Pokemon, Halo ve daha nice oyun Twitch Play etkinliğinde boy gösterdi. Matt Salsamendi ve ekibi bu fikri ayrı bir platform haline getirdi ve kısa sürede başarıyı yakaladı.

Eh, Microsoft son yıllarda yaptığı teknoloji hamlelerine bir yenisini daha ekledi. Oyunculara canlı yayın sırasında oyuna müdahale imkanı veren Beam’i satın alarak bünyesine geçirdi.

Microsoft bu hamlesini hazırladığı bir videoyla duyururken, hepimizin aklına elbette aynı soru geldi. “Microsoft bu satın alma ile neyi hedefliyor?”

Öncelikle şirketin elinde Minecraft gibi güçlü bir koz var. Xbox üzerinde vereceği hizmetlerde oyuncular arası çok ciddi bir etkileşim kurabilir. Üstelik Beam gelişime açık bir oluşum. İleride çok daha etkileyici özellikler eklenebilir. Kim bilir….

:: Microsoft, Beam’i satın alarak neyi amaçlıyor olabilir?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Beam, Microsoft Tarafından Satın Alındı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    daha çok aklıma gelen şey "Microsoft bir güzel fikri daha berbat edecek"

" Beam, Microsoft Tarafından Satın Alındı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Beam, Microsoft Tarafından Satın Alındı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Beam, Microsoft Tarafından Satın Alındı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "