Okunma

Bethesda, PlayStation 3’ü Çözdü


19 Ekim 2011 Çarşamba 04:30
Bethesda, PlayStation 3’ü Çözdü

Oyun geliştiricilerinin PlayStation 3 platformuna oyun geliştirmek konusunda ne kadar şikayetçi olduklarını hatırlıyor musunuz? Bunun sebebi PlayStation 3’ün alışılmamış bir mimariye sahip olması ve bu yüzden diğer sistemlerden oyunların “port” etmenin imkansız derecesinde zor olmasıydı.

Artık bu zamanlar geride kalmış gibi görünüyor. Zira Elder Scrolls ve Fallout gibi oyunların arkasındaki isim olan Bethesda firması, PlayStation 3 konsoluna oyun hazırlamanın artık kendileri için bir problem teşkil etmediğini açıkladı. Kısacası herkes için olmasa bile, en azından Bethesda için PlayStation 3 konsolunun artık gizemli bir alet olmadığını söyleyebiliriz.

Bethesda çalışanlarından Mike Carofano, “Artık bu konunun bizim için bir problem olmadığını düşünüyorum. PlayStation 3 için üçüncü oyunumuzu da hazırladık ve bu konsolun nasıl çalıştığı konusunda çok fazla deneyime sahip olduğumuzu söyleyebilirim.”

“Konunun temeli, PlayStation 3’e Xbox 360 ya da PC platformlarından daha farklı yaklaşarak, konsolun avantajlarından faydalanmaya dayanıyor.” diyerek açıklamasını noktalamış.

:: Bethesda’nın açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Bethesda, PlayStation 3’ü Çözdü”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Geç kalmışlar biraz sanki 🙂

" Bethesda, PlayStation 3’ü Çözdü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bethesda, PlayStation 3’ü Çözdü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bethesda, PlayStation 3’ü Çözdü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "