Beyaz Saray’dan WordPress için devam kararı


21 Ocak 2021 Perşembe 23:00
ABONE OL
Beyaz Saray’dan WordPress için devam kararı

ABD’de değişen başkanlık sonrasında Beyaz Saray internet sitesi de güncellendi ve WordPres ile devam karar alındı. Dünyanın en çok kullanılan açık kaynaklı yazılımlarından biri olan WordPress, 2017 yılında ABD Başkanlık internet sitesi altyapısında kullanılmaya başlanmıştı.

ABD’nin yeni başkanı Joe Biden ile birlikte ABD’de değişimler başladı. Bu değişimlerden biri de Beyaz Saray’ın internet sitesi oldu. İnternet sitesinde yapılan güncellemeyle birlikte birkaç yeni özellik eklendi. Bununla birlikte internet sitesine eklenen gizli bir kodla da iş ilanı yayınlanmıştı.

Beyaz Saray WordPress ile yola devam edecek

ABD Başkanlığı’nın güncellenmiş yeni internet sitesinde yüksek kontrast ve daha büyük yazı boyutu özellikleri dikkat çekiyor. Bu iki özelliğin engelli ziyaretçiler odaklı yapıldığı görülüyor. Bununla birlikte birçok kullanıcının da ‘karanlık mod’ tercihi de sağlanmış oluyor. Beyaz Saray’ın sitesinde şu anda İngilizce ve İspanyolca dilleri bulunuyor.

Beyaz Saray tarafından kullanılan WordPress tabanlı site için yazılımcılardan da yorum geldi. Full Stack geliştirici Wes Bos, güncellenmiş sitenin performans, erişilebilirlik, en iyi uygulama ve SEO testlerinde alınan ortaya çıkan sonuçlarını paylaştı.

beyaz saray wordpress

Test sonuçlarına bakıldığında internet sitesinin yazılım ve SEO anlamında başarılı olduğu görülüyor. Özellikle SEO için alınan 100 üzerinden 100 puan dikkat çekiyor. Performans için de 100 üzerinden 95 puan aldığı görülüyor.

İnternet sitesinin HTML kodlarında bir iş ilanı mesajı paylaşılmış ve sadece ABD vatandaşlarının başvurulabileceği iş ilanına dikkat çekilmişti.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Sizin sitenizin de wordpress olduğunu biliyoruz 😉

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Abi ABD karıştı ortalık Felaket dediler dolor yine yerinde sayıyor, aynı şeyi Türkiye de olsa dolor şuan 10 TL yi çoktan aşmıştı, hani ülkelerin birlik beraberliği, hani demokrasi hani adalet. ABD Çin İngiltere Rusya Almanya ( Fransa yerine) dünyanın parası bu ülkelerde

" Beyaz Saray’dan WordPress için devam kararı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Beyaz Saray’dan WordPress için devam kararı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Beyaz Saray’dan WordPress için devam kararı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  2. 2 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  3. 3 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  4. 4 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme
  5. 5 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  6. 6 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  7. 7 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  8. 8 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  9. 9 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  10. 10 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!