Okunma

Big Brother Masum Kalmadı!


17 Ekim 2013 Perşembe 08:30
Big Brother Masum Kalmadı!

13 Ekim 2013 tarihli Cumhuriyet Gazetesi‘nde manşet olarak yayımlanan ve internet haber sitelerinde de yer alan “Big Brother masum kaldı” başlıklı haberle ilgili olarak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), bir açıklama yayınladı.

Haberde gerçeği yansıtmayan iddia ve yorumlara yer verildiği açıklanırken ayrıca TBMM Başkanlığı’na sunulan bir soru önergesindeki sorular henüz cevaplandırılmadan gerçekmiş gibi yansıtıldığı belirtildi.

İlgili haberde öne sürülen bazı konulara da BTK tarafından açıklık getirildi. “BTK‘nın mahkeme kararı olmaksızın Türkiye’deki tüm internet, yazılı, sözlü, görüntülü iletişim trafiğini izleme kararı aldığı” iddiasının doğru olmadığı; habere konu olan BTK’nın 18 Temmuz 2013 tarihli Kararı’nda, “Türkiye’deki tüm internet, yazılı, sözlü, görüntülü iletişim trafiğinin izlenmesine” yönelik hiçbir ifadenin de yer almadığı açıklandı ve kamuoyunu yanıltıcı haber yapıldığı vurgulandı.

Haberdeki iddiaların, kararda geçen “Sabit Telefon Hizmeti (STH) işletmecilerinin tüm POP noktalarına ait trafiğini Başkanlık Ankara lokasyonuna teslim etmesi” ifadesinin yanlış yorumlanmasından kaynaklandığının anlaşılmakta olduğu da belirtildi.

:: Cumhuriyet Gazetesi’ndeki ilgili haberi gördünüz mü ve BTK’nın açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Big Brother Masum Kalmadı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  “taraf olmak” sözcüğüne yeni bi anlam katan gazete.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Cumhuriyet Gazetesi ne her türlü güvenirim

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bu haber belki yanlış ama insanları dinlemek için herhangi bir karar almalarına da hiç gerek olmadığını geçmişte yaşanan olaylardan görmüştük…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ne beklenir ki zaten

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Cumhuriyet gazetesi 😀

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Hürriyet gazetesinin cumhuriyetin manşetleri eskiye göre çok vasat açıkcası şaşırmadım diyebilirim

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Cumhuriyet bu konuda kesinlikle posta ya da sabah gazetesi gibi davranmıştır.Kesinlikle adına yakışmadı.

" Big Brother Masum Kalmadı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Big Brother Masum Kalmadı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Big Brother Masum Kalmadı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "