Okunma

Bileğinize Kuvvet!


24 Nisan 2008 Perşembe 21:00
Bileğinize Kuvvet!
Microsoft laboratuarlarında geliştirilen bir teknoloji, el ve kolumuzdaki kas hareketlerini bilgisayara aktarmanın en kolay yolunu sunuyor. Dirseğin altına bağlana bir algılayıcı bant sayesinde bilgisayara parmakların hareketlerini aktarabilen teknoloji, şu an için geliştirilme aşamasında. Fakat, henüz yeni olmasına rağmen gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra, algılamada %95 oranında doğru saptamalar yapabiliyor.

MUCI İle Azınlık Raporu

MUCI ismi verilen teknoloji, kısa sürede kullanıma sunulur mu bilemiyoruz. Çünkü bilgisayarın veri giriş şekillerini bir şekilde ikame etmesi düşünülen bu teknoloji için alternatif veri giriş şekilleri de üretilmesi gerekiyor. Derseniz ki Azınlık Raporu’ndaki sihirli eldivenler gayet güzeldi; bunu bir zahmet geliştiricilere de bildirin.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bileğinize Kuvvet! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bileğinize Kuvvet! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bileğinize Kuvvet! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "