Logitech MX Vertical ile bilek ağrısı son buluyor!


20 Ağustos 2018 Pazartesi 20:30
Logitech MX Vertical ile bilek ağrısı son buluyor!

Bilek ağrısı, sürekli fare kullanan bilgisayar kullanıcılarının en büyük kabusu. Bu ağrıların etkisini azaltmak için kullanılan mouse padlerde bir yerden sonra çare olmuyor. Bu konuda baya kafa patlatan Logitech ise bilek ağrısını ortadan kaldıran dikey bir fare tasarımıyla karşımıza çıktı.

Bilek ağrısıyla başlayan bu sorunun daha sonra ciddileşerek karpal tünel sendromuna dönüştüğünü de hatırlatalım. Yani Logitech çok önemli bir sağlık sorununa çözüm bulmaya çalışıyor.

Bu fareyi nasıl tanımlamak gerekiyor bilemiyoruz. İlk bakışta oyuncak bir ütüyü andıran garip bir şekli var. Logitech ise, farenin ele tam olarak oturduğu iddiasında.  Firma tarafından yayınlanan fotoğraf ve videolara bakıldığında da farenin şekil itibariyle oldukça ergonomik olduğu görülebiliyor.

Bilek ağrısı yapmayan farenin özellikleri neler?

Logitech MX Vertical‘ın en önemli özelliği tabii ki bilek ağrısı yapmayan tasarımı. Fare 57 derecelik bir dikey açıya sahip. Yani fareyi el sıkışma pozisyonunda kavrıyorsunuz. Şirket farenin bilimsel olarak test edildiğini  ve kas aktivitesini yüzde 10‘a kadar azalttığını ifade ediyor.

Farenin dikey yüzeyinin yanı sıra tutuşu kolaylaştırmak için bir başparmak boşluğu oluşturulmuş. Fare, tutuşu kolaylaştıran dokulu bir yüzeyle kaplanmış. MX Vertical gerçekten de çok farklı bir tasarım anlayışına sahip. Fare bilgisayarla olan bağlantısını Bluetooth üzerinden yapıyor.

MX Vertical‘ın teknik özellikleri de hiç yabana atılacak cinsten değil. MX Vertical 4000 DPI sensöre sahip. DPI, farenin yanında yer alan bir tuşla azaltılıp artırılabiliyor. Farenin en önemli özelliği ise tek bir şarjla tam dört aya kadar kullanılabilmesi. Cihazda hızlı şarj özelliği de mevcut. Çok acil durumlarda pilini bir dakikalık doldurarak üç saat boyunca kullanabiliyorsunuz. Bu arada cihazın pil kullanmadığını, kabloyla şarj edildiğini de belirtelim.

Eylül ayında piyasaya çıkması beklenen Logitech MX Vertical, 99 dolardan satışa sunulacak. Peki siz ne düşünüyorsunuz, bilek ağrısı azaltan bu fareyi deneyimlemek ister miydiniz?
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Logitech MX Vertical ile bilek ağrısı son buluyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Logitech MX Vertical ile bilek ağrısı son buluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Logitech MX Vertical ile bilek ağrısı son buluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  3. 3 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  4. 4 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  5. 5 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  6. 6 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  7. 7 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  8. 8 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  9. 9 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  10. 10 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi