Bilenler Bilmeyenlere Öğretiyor


18 Temmuz 2010 Pazar 12:30
Bilenler Bilmeyenlere Öğretiyor

Türkiye’de bilgisayar okur yazarlığının artırılması için çeşitli projelere imza atan Microsoft’un paydaşlarıyla birlikte 2005 yılından bu yana destek verdiği “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” (BBBÖ) projesinin kapsamı genişliyor.

Ankara’da Microsoft liderliğinde yapılan Proje Eğitmenleri Koordinasyon Toplantısı’nda, Ankara İnternet Kafeciler Odası ile bir protokol imzalandı. Proje kapsamında 2010 yılı sonu itibarıyla bilgisayar okur-yazarlığı eğitimleri 150.000 gence ile ulaşılması hedefleniyor.

BBBÖ projesi 70 ili kapsıyor

Proje Eğitmenleri Koordinasyon Toplantısı öncesinde, BBBÖ Master Eğitmenlerine, MS Office, Web Tasarımı ve Yazılım Geliştirme konularında 3 gün detaylı eğitimler sağlandı. Böylece, BBBÖ Projesinin kapsamının “bilgisayar okuryazarlığı”nın yanı sıra, istihdama destek olması amacıyla eğitim kapsamının geliştirilmesi ve ihtiyaç sahiplerine web tasarımı ve yazılım geliştirme eğitimleri vermelerine imkan sağlanacak.

Microsoft’un Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor projesi, temel olarak, Kent Konseyi Gençlik Meclislerinin ve illerde sosyal imkanları kısıtlı gençlerin, bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda kapasitelerinin geliştirilmesini hedefliyor.

BBBÖ projesi kapsamında 70 ilimizde ve 120 yerleşimde 850’yi aşkın genç gönüllü eğitmen ve 25 eğitici eğitmen ile 100.000′den fazla gence Windows Office (Word, Excel, PowerPoint ve Outlook), sayısal yaşam, İnternet güvenliği, web tasarım ve yazılım geliştirme eğitimleri verilmesini sağlandı. 2010 yılı sonu itibariyle bilgisayar okur-yazarlığı eğitimleri 150.000 gence ulaşılması hedefleniyor.

:: Bu proje hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bilenler Bilmeyenlere Öğretiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilenler Bilmeyenlere Öğretiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilenler Bilmeyenlere Öğretiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  2. 2 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  3. 3 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  4. 4 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  5. 5 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  6. 6 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  7. 7 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  8. 8 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  9. 9 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  10. 10 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme