Okunma

Bilgileriniz Güvence Altında


11 Mayıs 2009 Pazartesi 09:10
Bilgileriniz Güvence Altında

Dizüstü bilgisayarınızın çalınması başlı başına trajik bir olayken, sabit diskinizde bulunan hassas verilerin umuma açılması durumu daha da acıklı hale getirebilir. Bunu önlemek isteyen Fujitsu, kablosuz sağlayıcısı Willcom ile işbirliği yaparak, yeni dizüstü bilgisayarlara sabit diskteki verileri korumayı amaçlayan bir cep telefonu modülü yerleştirmeyi planlıyor.

Sistem Nasıl Çalışacak?

Japonya’daki PHS telefon ve veri ağını kullanarak, çalınan bilgisayara uzaktan gelen sinyali bilgisayar kapalıyken bile alacak olan modül, çalıntı bilgisayardaki verileri her türlü girişe kapatıyor. Verilere erişimi sağlayan ve sabit diskin periyodik olarak değiştirdiği şifreleme anahtarını silerek bilgisayardaki verileri tamamen erişilemez hale getiren sistemin dünyada ilk olacağı söyleniyor.

Şimdilik sadece Japonya’da kullanıma sunulacak olan sistem, aylık 5 dolara denk bir ücretle sonbaharda dizüstü alıcılarıyla buluşacak.

:: Dizüstü bilgisayarınızda hassas bilgiler var mı?

Bilgi İçin : Fujitsu
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bilgileriniz Güvence Altında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilgileriniz Güvence Altında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilgileriniz Güvence Altında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "