Bilgisayar kullanıcıları için dev anket yapıldı


10 Kasım 2019 Pazar 19:00
Bilgisayar kullanıcıları için dev anket yapıldı

Markaların piyasadaki durumlarını kontrol etmek ve kullanıcıların daha çok hangi markaları tercih ettiğini öğrenmek için bir anket yapıldı. Bilgisayar kullanıcıları sahip oldukları donanımlara göre sorulara cevap verirken ortaya şaşırtıcı sonuçlar çıktı. Hangi marka ne kadar yaygın kullanılmış hep beraber bakalım.

Bilgisayar kullanıcıları için dev anket

Son zamanlarda RyzenIntel, RadeonNVIDIA çekişmeleri gittikçe artmaya başladı. Bakalım bilgisayar kullanıcıları en çok hangi markaları tercih ediyor?

Kullanıcıların yarısından fazlası NVIDIA ekran kartı kullandıklarını söylemiş. Çok az bir kısımsa Intel HD Graphics ve AMD APU grafik birimlerini kullanıyor.

 

NVIDIA’nın yeni Turing mimarili kartlarının sayısı hayli şaşırtıcı özellikle RTX modeller iyi bir satış yakalamışa benziyor. Turing mimarili kartlar RTX ve GTX 1600 serisi olarak geçiyor.

 

Kullanıcıların çok büyük bir çoğunluğu sistemlerinde tek ekran kartına yer vermiş. SLI ve Crossfire kullanıcılarının sayısı çok az.

 

NVIDIA‘nın bu yıl sunmuş olduğu RTX ve DLLS özellikleri kullanıcıları pek memnun etmemiş gibi. Çoğunluk özelliklerin geliştirilmesine inanıyor. Bir diğer çoğunluk ise bu özelliklerin bir kandırmaca olduğunu söylemiş. Özelliği tam anlamıyla işe yarar bulanların sayısı %8 civarlarında.

 

Kullanıcıların %70 gibi büyük bir çoğunluğu yeni bir kart alacağı zaman performans değerlerine önem verirken %14‘ü sadece NVIDIA, %16‘sı ise sadece AMD tercih ediyor.

 

Kullanıcılar daha çok AMD işlemci platformunu tercih etmiş. Oranlar %56‘ya %46.

 

Kullanıcıların %48 gibi büyük bir çoğunluğu Ryzen işlemcileri tercih etmiş. Intel’in en çok tercih edilen serileriyse 7, 8. ve 9. nesil işlemciler olmuş. Yinede eski nesil Intel kullanıcıların oranı azımsanmayacak kadar var.

 

Ryzen işlemciye sahip kullanıcılar genelde 8 çekirdekli Ryzen 7 ailesine önem veriyor. Ardından 16 çekirdekli işlemciler gelmiş.

 

%38 gibi büyük bir çoğunluk ekran kartı konusunda Asus‘a güveniyor. Ekran kartı piyasasında Asus ipleri eline almış gibi.

 

Kullanıcıların neredeyse yarısı VR sistemine sahipken bir diğer kısım değil.

 

Kullanıcıların %67 gibi büyük bir çoğunluğu işlemcilerini hava soğutma yöntemi ile soğutuyor. %33‘lük kesim sisteminde sıvı soğutucu kullanıyor.

Siz sisteminizde daha çok hangi markalara yer veriyorsunuz? En çok hangi markalara güveniyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Bilgisayar kullanıcıları için dev anket yapıldı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  erişmek için böbreğimizi satmak zorunda kalmasak teknoloji güzel şey aslında

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  intel işlemci alınmaz yeni işlemci çıktın mı yeni anakart alıcan amd seni solladı fiyatları nı düşürmek zorun da bıraktı seni kazıkcı intel

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Benim sistemde sli ve cok pismanim. Cogu oyun sli desteklemiyor. 2. Kart 5 calistiysa 1. Kart 5000 calisti bu zamana kadar

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   büyük bir ihtimalle çünki ilk önce veriler 1. ekran kartında işlenir sonra eğer hızı yetişemezse 2. ekran kartına aktarılır yeterince fazla zorlarsan 2 sininde çalışması lazım

" Bilgisayar kullanıcıları için dev anket yapıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilgisayar kullanıcıları için dev anket yapıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilgisayar kullanıcıları için dev anket yapıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?