Okunma

Bilgisayarlar Kadınların Dilinden Anlıyor


05 Mart 2010 Cuma 05:34
Bilgisayarlar Kadınların Dilinden Anlıyor

Stanford ve Edinburgh Üniversiteleri tarafından yapılan araştırmalar sonucu kadınların ses titreşimlerinin erkeklere oranla bilgisayarlar tarafından çok daha net anlaşılabildiği ortaya çıktı.

Ses tanımlayabilme özellikli bilgisayarlar ile yapılan bu testlerde erkeklerin ses düzeylerinin birbirlerinden ayırt edilmesinin daha zor olduğu belirlendi.


Bilgisayarlar kadınların dilinden anlama konusunda erkeklerden bile iyi.

Ayrıca erkeklerin kadınlara göre konuşma aralarında düşünme payı için daha fazla “ııı”ladığı da bu testlerin bir başka sonucu olarak göze çarpıyor.

:: Araştırma sonuçlarına katılıyor musunuz?
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bilgisayarlar Kadınların Dilinden Anlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilgisayarlar Kadınların Dilinden Anlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilgisayarlar Kadınların Dilinden Anlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "