Okunma

Bilim İlaç, ‘Windows 8 Tabletler’ Dedi!


29 Mayıs 2014 Perşembe 13:01
Bilim İlaç, ‘Windows 8 Tabletler’ Dedi!

1953’ten beri Türkiye’nin stratejik sektörlerinden olan ilaç sektöründe yüzde 100 Türk sermayeli bir şirket olarak faaliyet gösteren Bilim İlaç, saha tanıtım faaliyetlerinin verimliliğini artırmak ve sektörde fark yaratmak için Windows 8 tabletleri tercih etti.

Türkiye’de iki ayrı tesiste üretim yapan Bilim İlaç, 4 bin 500 metrekare laboratuvar kapasitesiyle Türk ilaç sektörünün en büyük Ar-Ge merkezinde geliştirdiği ürünlerle Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor.

Artık Her Yerden Bilgiye Ulaşmak Mümkün

Bilim İlaç, kurgulanan sistemle şirket genelinde kullanılan tüm kurumsal iş uygulamalarını herhangi bir geliştirme ihtiyacı olmadan tabletlere aktarabiliyor. Ayrıca şirkete ait tüm güvenlik altyapısı ve güvenlik politikaları tabletlere uyarlanabiliyor ve cihazlar gerektiğinde uzaktan kontrol edilebiliyor. Tablet için geliştirilen uygulamalar uzaktan kurulabiliyor ve mağazadan güncellenebiliyor.

Daha önce doktor ve eczacılara yönelik olarak gerçekleştirilen tanıtım aktivitelerinde Sağlık Bakanlığı İlaç Tanıtım Yönetmeliği tarafından belirlenen şartlara uygun basılı materyallerin kullanıldığını söyleyen Bilim İlaç Bilgi Teknolojileri Müdürü Jale Yiğin, yeni teknolojiye geçişi şöyle özetledi:

“Daha önce tanıtım çalışmaları basılı materyallerle ilerlerken, yeni teknolojilere geçişle birlikte sektör tablet kullanımını keşfetti. Amacımız çalışan verimliliğini artırmak, zamanın ve kaynakların etkin kullanımını sağlayarak sürdürülebilirlik hedeflerimize katkı sağlamaktı.”

Konuyla ilgili olarak Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Kadir Şener de şunları söyledi:

Microsoft olarak, tercih edecekleri tüm cihaz tiplerinde, en iyi Windows deneyimini kullanıcılarımıza sunmayı amaçlıyoruz. En küçük tabletlerden 2’si 1 arada cihazlara kadar Windows 8 ile çalışmak için tasarlanmış güçlü, farklı ve yaratıcı ürünlerle müşterilerimizin gerçek potansiyelini keşfetmelerine yardımcı oluyoruz. Bilim İlaç’ın gerçekleştirdiği proje, kurumsal alanda ihtiyaçları karşılamak adına doğru yolda olduğumuzun önemli bir göstergesidir. Kurumsal platformda uyumluluk, kolay kullanım ve verimlilik arayışında olan tüm müşterilerimizi Windows 8’li tabletlerle bir an önce tanışmaya davet ediyoruz.”

:: Windows 8 tabletler hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Bilim İlaç, ‘Windows 8 Tabletler’ Dedi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yaaa o değilde bu Microsoft surface pro 3’ü çıkartmış çok manyak bi tablet ben ondan istiyorum intel i7 olanından ama hem pahalı hemde zaten Türkiye’de yok. İnşallah getirirler artık yaa. Microsoft Türkiye bölümü boş boş oturuyor gibime geliyor. Daha Xbox music ile Xbox video desteği getirecekler 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Toshibanın pc tableti var çok iyi…Aglıcaktım başında 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Doğru bir seçim olmuş

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Windless

 5. fearmusa dedi ki:

  Bencede çok iyi yani windows tabletler, PC her zaman yaninda resmen, herşeyi ile çok iyi, android halt etmiş yani.

" Bilim İlaç, ‘Windows 8 Tabletler’ Dedi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilim İlaç, ‘Windows 8 Tabletler’ Dedi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilim İlaç, ‘Windows 8 Tabletler’ Dedi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "