Bilişim Zirvesi’nde Bu Yıl


29 Eylül 2010 Çarşamba 11:50
Bilişim Zirvesi’nde Bu Yıl

Dünyanın önde gelen düşünürleri Bilişim Zirvesi ’10 için Türkiye’ye geliyor. 3 küresel düşünür Kevin Kelly, Charles Leadbeater, Dennis Anderson ve dünyanın önde gelen dijital güvenlik şirketi CEO’su ve bilim adamı Eugene Kaspersky, kuralların değiştiği 21. yüzyılın ikinci 10 yılında, dünyayı nasıl bir geleceğin beklediğini anlatacaklar.

Kevin Kelly’e göre önümüzdeki 50 yıl içindeki değişim son 400 yılda yaşadığımızdan çok daha fazla olacak. Dünyanın en önemli buluşları henüz bulunmuş değil, kimse geç kalmış sayılmaz.

Charles Leadbeater’a göre baktığımız her yerde, özgürce müzik, film, fikir ve bilgiyi paylaşmak isteyenler arasında ve ister para kazanmak isteyen kurumlar olsun ister tartışma ve demokrasiden korkan hükümetler olsun, bu eylemleri kontrol etmek isteyecekler arasında tartışmalar olacaktır. Sosyal ağlarda oluşan yeni toplum, kendi kurallarını kendi yaratacaktır.

Dennis Anderson’a göre iş akışının temel prensiplerini bilen bir CIO gelecekte en iyi CEO olacak. İş tecrübesi, uzmanlık ve liderlik vasıfları konusunda bir CIO yetersiz ve sadece BT çalışanı gibi düşünüyorsa CEO olmaması gerekir.

Eugene Kaspersky’ye göre 10 yıl içinde malware olmayacak, çünkü 10 yıl içinde bildiğimiz bilgisayarlar olmayacak. Dünya daha mobil olacak ve mobil korsan yazılım klasik bilgisayar korsan yazılımlarının yerini alacak.

Bu isimlerin dışında Bilişim Zirvesi’nin Ana Tema Konferansı’nda söz alacak araştırmacı, yazar Zafer Kurdakul, İnternette Düşünen ve Karar Veren İnsan; fütürist, girişimci ve yatırımcı Alphan Manas ise Otomotivde de Oyun Yeniden Başlıyor: Bireysel Ulaşım başlıklı birer konuşma yapacaklar.

Bilişim Zirvesi’ni sosyal ağlarda takip edebilirsiniz. Rakiplerinden bir adım önde olmak isteyen tüm teknoloji ve yeni medya meraklıları, Bilişim Zirvesi sosyal ağ hesaplarını takip ederek gelişmeleri anında takip edip paylaşabilecekler.
Facebook, Twitter, Linkedin ve Flickr hesapları üzerinden genel program ile ilgili çeşitli duyurular yapan, fotoğraflar ve videolar paylaşan Bilişim Zirvesi’ni, Vimeo ve Dailymotion gibi video paylaşım sitelerinden de takip edebilirsiniz.
Ayrıca, Facebook.com/BilisimZirvesi adresindeki Facebook sayfasından yapılacak kampanyalarla, etkinlikle ilgili sürpriz hediyeler kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

Bilişim Zirvesi’ni Takip İçin:

http://www.facebook.com/Bilisimzirvesi
http://www.bilisimzirvesi.com.tr/
http://twitter.com/BilisimZirvesi
http://www.flickr.com/photos/bilisimzirvesi/
http://tr.linkedin.com/in/bilisimzirvesi
http://vimeo.com/bilisimzirvesi
http://www.dailymotion.com/BilisimZirvesi

:: Bilişim Zirvesi’ne katılmak istiyor musunuz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bilişim Zirvesi’nde Bu Yıl konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilişim Zirvesi’nde Bu Yıl ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilişim Zirvesi’nde Bu Yıl ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  2. 2 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  3. 3 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  4. 4 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  5. 5 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  6. 6 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  7. 7 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  8. 8 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  9. 9 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  10. 10 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?