Okunma

Bilişimde İngilizce’nin Önemi


07 Aralık 2008 Pazar 17:28
Bilişimde İngilizce’nin Önemi

Aynı toplumda yaşayan, aynı kültürü paylaşan insanlar genelde aynı dili kullandıkları için anlaşamamak gibi bir problemle karşılaşmazlar. Ancak, teknolojik gelişmeler neticesinde mesafelerin kısalması ile dünya küçük bir köye dönüştü; farklı kıtalarda, farklı ülkelerde ve farklı şehirlerde yaşayan insanlar internet teknolojisinin de katkısıyla kolayca birbirleriyle iletişim kurar oldular. Hatta farklı ülkelerden, farklı kültürlerden gelen ve farklı dilleri konuşan insanlar birlikte iş yapmaya, ortaklıklar kurmaya başladılar.

İngilizce Her Yerde

Bu gelişmeler neticesinde de çok uluslu, çok kültürlü ve çok dilli olan yakınlaşmalar, kendi aralarındaki iletişimin daha kolay olması için ortak bir dil kullanma ihtiyacı duydular. Nasıl olduğu, nasıl başarıldığı ayrı bir konu, ancak şurası bir gerçek ki dünyada her gün, bir milyardan fazla insan; eğitimde, iş dünyasında, teknolojide, turizmde, tıpta, diğer bilim dallarında ve uluslararası ilişkilerde iletişim dili olarak İngilizce’yi kullanmaktadır.

İngilizce bilmek iletişimde sıkıntı yaşamamak ve teknolojiyi aracı kullanmadan takip etmek için olmazsa olmazlardan biridir.

:: Konu hakkında merak ettiklerinizi AcademyTech uzmanlarına sormak için tıklayın.

Yazan: İsmail Hakkı Şahin – Managing Director/Kent English
Bilgi için: AcademyTech
Tel: (216) 550 44 22
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Bilişimde İngilizce’nin Önemi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Japonlar ve
    Almanlar teknolojide üstün değilmi?
    Neden sadece ingilizce? Ayrıca dünyada en çok kullanılan dil olabilir. Ancak bu ingilizcenin bilim dili olduğunu yansıtmaz. Bırakalım bu kadar ingilizce hayranlığını…

" Bilişimde İngilizce’nin Önemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilişimde İngilizce’nin Önemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilişimde İngilizce’nin Önemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "