Okunma

Bilişimde Satış Odaklı Kariyer


07 Aralık 2008 Pazar 17:17
Bilişimde Satış Odaklı Kariyer

Sektörün hızla büyümesi ve her geçen gün gelişmesi nedeniyle satış kadroları da giderek büyüyor. Satış kadrolarının gelişmesi ise kariyer fırsatlarını beraberinde getiriyor. Aktif olarak sektörde satış kadrolarında yer alan kişiler kariyer basamaklarını da hızla tırmanıyorlar. Sektörün dinamik yapısına uygun olarak satış uzmanı olmak için fırsat yakalamak eskisinden çok daha kolay.

Staj Sorumluluğa Hazırlar

IT sektörü, satış ve satış sonrası hizmetler yelpazesi çok geniş olduğu için kariyer konusunda sektöre girmek isteyen kişiler stajlarını çok iyi değerlendirmelidirler. Staj, kişiye iş yapabilme yeteneğini kazandırırken, ileride aktif olarak alacağı sorumluluklara hazırlar.

Sertifikasyonun Önemi

Kişiler, IT sektöründe satış organizasyonu içerisinde yer alabilmek için gerekli sertifikasyonları tamamlamış olmalıdırlar. IT tabanlı ürün satışı konusunda görev alacak kişiler satış yapacakları ürünlerin kurulum, kullanım ve proje içerisinde nasıl yer alacağı konularında eğitim almakla yükümlüdürler. Yükümlülüklerini yerine getirmiş ve edindikleri tecrübeleri işinin bir parçası olarak gören kişiler istedikleri iş pozisyonlarına da rahatlıkla ulaşabilirler.   

:: Konu hakkında merak ettiklerinizi AcademyTech uzmanlarına sormak için tıklayın.

Yazan: Selahattin Alparslan – Satış Müdürü / AcademyTach
Bilgi için:
AcademyTech
Tel: (216) 550 44 22
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bilişimde Satış Odaklı Kariyer konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilişimde Satış Odaklı Kariyer ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilişimde Satış Odaklı Kariyer ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "