Bill Gates’ten ABD için kötü haber


25 Mart 2020 Çarşamba 18:45
Bill Gates’ten ABD için kötü haber

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, Salı günü yaptığı açıklamada, ABD’nin Covid-19 Corona virüsü pandemisinde yeterince hızlı hareket etmediği için zorunlu karantinalardan kaçınma şansını kaçırdığını söyledi.  Gates, “Herkesin dikkatini Ocak ayına yöneltmeli” diye ekledi.

“ABD fırsatı kaçırdı”

TED Connects çevrimiçi yayını sırasında Gates, “ABD bu fırsatı kaçırdı. Karantinayı önleyebilecek kadar hızlı hareket etmedik.” dedi. Virüs ilk olarak Aralık ayında Çin’de keşfedilmişti. Hükümet yetkilileri, ABD’de en az 46.500 kişiye bulaşan Corona virüsün yayılmasını yavaşlatmak için insanlara evde kalmalarını tavsiye etti. Ayrıca; California, New York ve Washington’da zorunlu olmayan tüm işletmelerin geçici olarak kapanmasını emredildi. Sonuç olarak, ülkede işsizlik artışa geçti.

Başkan Donald Trump, Salı günü yaptığı açıklamada işletmelere, ekonomik etkiyi yumuşatmak için 12 Nisan’da açılmalarını söyledi. Hükümet yetkilileri ve sağlık uzmanları bu çağrıyı geniş ölçüde eleştirdiler ve insanları tekrar işe döndürmenin sağlık sistemini zorlayacağına ve daha fazla ölüme yol açacağına dikkat çekti.

Gates: İzolasyon ekonomi için felaket!

Gates Salı günü, izolasyonun ekonomi için “felaket” olacağını kabul etti. Ancak gerçekten orta bir yol yok diyerek 6 ila 10 haftalık bir kapanma önerdi. Gates, “İnsanlara şunu söylemek çok zor; restoranlara gitmeye devam et, yeni evler al.. Onlardan harcamalarını devam ettirmesini planlıyoruz. Çünkü ekonomik büyümenin daha önemli olduğunu düşünen bir politikacı var. İnsanların, sosyalleşmenin bu hastalığı yaydığını bilmelerine rağmen onlara bir şeyler yapmaları gerektiğini söylemek gerçekten zor.” dedi.

Gates, ABD’nin Covid-19 testlerini artırması ve hasta kişileri daha iyi yönetmesi gerektiğini ekledi. Gates, “Test açısından, yeterli kapasiteyi yaratmıyoruz ve sadece ihtiyacı olan insanlara uyguluyoruz. Test konusu acilen organize edilmeli.” dedi.

ABD karantinaya alınacak mı?

Kâr amacı gütmeyen Bill ve Melinda Gates Vakfı’ndaki çalışmalarında sağlık alanına odaklanan Gates, geçtiğimiz hafta, kullanıcılarla COVID-19 salgını hakkında konuşmak için Reddit’te soruları cevapladı. Gates, Corona virüsü aşısı için tarih verdi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 yorum - “Bill Gates’ten ABD için kötü haber”

 1. Anonim dedi ki:

  covid 19dan dünya kurtulamazsa ülkelerin ekonomilerini perişan edecek küreselleşen kapitalizm için de bu sıkıntının aşılması gerekiyor. aşısını üretebilirlerse ya da ilacını dünya da salgını durdurana kadar bedava bile dağıtmaları sermaye sahipleri için daha karlı. salgın durduktan sonra affetmezler ama ilacı da aşıyı da parayla satarlar

 2. Anonim dedi ki:

  Hadi canım kar amacı yokmuş, herkesi aptal zannediyorlar. Şapka düştü kel
  göründü bunların sonu da geliyor. İnsanlık düşmanı hainler, hepinizi o virüs üretilen cehennemi laboratovarlarıza kapatalılacaksınız.HESAP vakti

  1. Anonim dedi ki:

   Bill Gates hakkında hiçbir şey bilmediğini daha iyi ifade edemezdin herhalde

  2. Anonim dedi ki:

   Bill gates’den sen mi hesap soracaksın?

 3. Anonim dedi ki:

  bill gates ve diğer 13 en zengin aile takip edilmediği sürece, ülkeler bunların elinde sadece oyuncak ve bizler de oyuncak askerleriz

  1. Anonim dedi ki:

   ? Bill gates i iyi tanımamışsın sanırım biraz araştır Saygı duydum nadir zengin bir insandır kendisi

   1. Anonim dedi ki:

    babanmı

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yakında çıkacak kokusu id2020 diye şeytani bir fikir üzerinde çalışıyor … vakıf işlerini bilir herkes

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Eee tarih ne?

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  bu adam tıpcı değil doktor değil ne ayak ortalıkta dolaşıyor

  1. Anonim dedi ki:

   adamın kendine ait aşı vakfı var ve o sektöre çalışıyor

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Bu adama görev verildi

  3. Anonim dedi ki:

   virüsü yayan hırbo bu zaten ibnenin wuhanda klinikleri var

  4. Anonim dedi ki:

   daha akıllı olduğu için olmasın.

  5. Anonim dedi ki:

   Adam dünyanın sayılı zenginlerinden. Zaten tıbbi bir açıklama yapmamış. Var olan durumu yorumlamış ki bu kadar başarılı bir iş adamının yorumları dikkate alınmalı kanımca. Ayrıca alan ne olursa olsun Microsoft her yerde, bu da sen istesen de istemesen de “bu adam”ın her yerde gözü kulağı var demek oluyor. Son olarak, corona virüs üzerine çalışmalar için 100 milyon dolar bağışta bulundu. Alelade herkes bu konuyla alakalı atıp tutarken “bu adam”ın konuşmaması asıl abes olur.

  6. Anonim dedi ki:

   Mümkünse sen yorum yapma?

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Virüsü salan budur.. Bu çakkal dünya üzerinde takip edilmesi gereken 3 – 5 kişiden biridir.
  Bu ve bunun gibiler takip edildiğinde dünyada başimiza gelecekler öngörülebilir.

" Bill Gates’ten ABD için kötü haber konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bill Gates’ten ABD için kötü haber ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bill Gates’ten ABD için kötü haber ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "