Okunma

Bill Gates iPad’i Beğenmedi


11 Şubat 2010 Perşembe 11:45
Bill Gates iPad’i Beğenmedi

Yılın ürünü iddialarıyla tanıtılan iPad teknoloji dünyasının büyük firmalarının bir birine düşmesine neden oldu. Google ve Amazon, Apple’ın önünü kesmek için yeni teknolojiler aldılar ve tablet çalışmaları için AR-GE bütçesine büyük yatırım yaptılar.

Tablet PC savaşları sadece firmalar arasında kalmayacak gibi görünüyorı. Eski Microsoft CEO‘su Bill Gates en büyük rakibinin stratejisi ve geliştirdiği ürünler hakkında oldukça sert eleştirilerde bulundu.

Gates: Tablet PC’lerin geleceği bu cihazda değil

Ancak, Gates bu açıklamaları resmi yöntemlerle yapmak yerine bir gazeteci arkadaşıyla yaptığı sohbet sırasında ürünle ilgili olumsuz laflar sarf etti. Gates basına sızan bu sohbetinde, tablet PC‘lerin geleceğine en çok inanan kişilerden biri olduğunu ancak iPad‘in bu tarz bir ürün olmadığını söyledi.

Ancak eski CEO bu teknolojinin, sesle komut, kalem ya da klavye sayesinde başarılı olabileceğini iddia etti. Bill Gates en büyük rakibi Steve Jobs’un iddia ettiğinin aksine iPad’in netbook‘ların sonunu getiremeyeceğini de söyledi.

Hatırlayacağınız gibi Jobs daha önce yeni oyuncağını eleştirenlere, sert sözlerle karşılık vermişti. Teknoloji dünyasının iki ünlü ismi arasında yeni bir sözlü savaşın yaşanması ise yakın gözüküyor.

:: Bill Gates’in eleştirilerine katılıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bill Gates iPad’i Beğenmedi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bill Gates iPad’i Beğenmedi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bill Gates iPad’i Beğenmedi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "