Okunma

Bill Gates Temiz Enerji Yatırımı Yapıyor


30 Kasım 2015 Pazartesi 11:00
Bill Gates Temiz Enerji Yatırımı Yapıyor

İnsanlara temiz, daha ucuza elde edilebilir ve güvenilir enerji sağlayabilmek için dünyanın en güçlü teknoloji isimleri bir araya geliyor. Bill Gates ve Mark Zuckerberg başta olmak üzere Virgin Group kurucusu Richard Branson, Amazon CEO’su Jeff Bezos, Alibaba başkanı Jack Ma bir araya gelip, sıfır karbon emisyonuna sahip enerji çözümleri için diğer ülkelerle çalışmalar yapacak.

Breakthrough Energy Coalition adı ve sitesiyle karbon üretmeyen ve daha ucuza elde edebilecek enerjinin projesi hazırlanmak isteniyor. Bu grubun yaptığı yatırımlar elektrik üretimi ve depolanması, ulaşım, tarım ve enerji sistemleri yeterliliği olacak.

Daha iyi enerji için herkes birleşiyor

Birlikte çalışan ülkelerin yanında, bu teknoloji devlerinin yaptığı yatırımlar da çalışmaların bir hayli hızlanmasını sağlayacak. 2020 yılında ise oluşturulan bu projeye neredeyse her ülkenin katılmış olması bekleniyor. Ülkelerin yatırımının ise 20 milyar doları bulması bekleniyor. Paris’te bugün başlayan ve 11 Aralık’a kadar sürecek olan iklim kontrol konferansında dünya devleri bir araya gelecek ve enerji konusunda da diğer katılımcı ülkeler ile birlikte çözümler üretilecek.

:: Karbon üretmeyen enerji hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmirhan Üstünsoy

Uzun süredir oyun ve teknoloji sektöründe bulunan Emirhan, bu tecrübesini ve sevdasını SDN bünyesinde yazıya döküyor. Tam bir PC oyuncusu ve aynı zamanda iyi bir müzik düşkünü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Bill Gates Temiz Enerji Yatırımı Yapıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bizimkiler de illa da nükleer enerji desinler. Max. 5 sene veriyorum o santrallerde kaçaklar olucak ve maden işlerine benzemez önünü alamazlar.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Güzel gelişmeler uumarım siyasi iişler bbulaşmaz

" Bill Gates Temiz Enerji Yatırımı Yapıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bill Gates Temiz Enerji Yatırımı Yapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bill Gates Temiz Enerji Yatırımı Yapıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "