Okunma

Bill Gates Yine Zirvede!


29 Eylül 2014 Pazartesi 21:45
Bill Gates Yine Zirvede!

Zenginler listelerinin ilk sırasında adını görmeye alışık olduğumuz bir isim olan Bill Gates yine zirvede. Forbes dergisinin açıkladığı “Birleşik Devletler’in en zengin 400 kişisi (2014)” listesinde Microsoft kurucusu ve eski CEO’su Bill Gates yine başı çekti.

Vakıf bağışına rağmen zirvede

Serveti 81 milyar dolar olarak açıklanan Gates, kendi vakfına yaptığı 30 milyar dolarlık bağışa rağmen ilk sırada yer aldı. Eşi Melinda Gates ile birlikte kurdukları Bill & Melinda Gates Vakfı‘na yaptığı büyük nakdi yardımlar ünlü isme liderlik koltuğunu kaybettirmedi.

14-09/30/bill-gates-news.jpg

Teknoloji dünyasından isimler

İkinci sırada 67 milyar dolar ile Warren Buffet, üçüncü sırada ise 50 milyar dolar ile Oracle‘ın sahibi Larry Ellison aldı. Facebook‘un kurucusu Mark Zuckerberg 34 milyar dolar ile 11. sırada, Google‘ın yaratıcıları Larry Page ve Sergey Brin ise 31.5 milyar ve 31 milyar dolarlık servetleriyle 12. ve 13. sıralarda yer aldılar. 

Ballmer da listede

Listede teknoloji dünyasından çarpıcı başka isimler de yer aldı. Amazon‘un sahibi Jeff Bezos 30.5 milyar dolar ile 15. sıraya sahip olurken, eski Microsoft CEO’su Steve Ballmer, 22.5 milyar dolar ile 18. sırada yer aldı. Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

:: Listede sizi şaşırtan bir isim var mı?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Bill Gates Yine Zirvede!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Rothschild, Rockafeller, Bush vs. aile üyeleri bu listeye girse açık ara fark atarlar. O pislik herifler dünyayı sömürdüler ama kendilerini bu listeye koydurmuyorlar. Ailenin serveti için trilyon dolarlardan bahsediyorlar.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bir kez daha değil 21. kez amerikanın en zengini oldu adam 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bill Gates i anlıyorum adamın şirketin kurucusu resmen de Steve Ballmer nasıl bu kadar servete sahip. Ayrıca Google şu anda dünyanın heryerinde ama hala alttalar o da şaşırtıcı.

 4. Dea dedi ki:

  Bill Gates Olmasý Normal Çok Normal Dünya Genelinde En Çok Kullanýlan Ýþletim Sistemi Uygulamalar Programlar Vs Oyunlarýn Hepsi Windows Ayriyetten Office Uygulamalarý

 5. SDN Okuru dedi ki:

  30 milyar dolar bağış mı

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bizim devletin yaptığı yolsuzluk 243 milyar dolar dı yani bill gates in 3 katı

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Kardeş ne kadar anlıyorsun bu işlerden bilmiyorum da bill gates senenin başındaki forbes açıklamasına göre dünyanın da en zengin adamı

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Gelişmiş ülke ile gelişmekte olan ülkelerdeki zenginlik farkı işte..

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Hakikatten neden gidiyor elektrik ler 🙂

 10. 7.43 dedi ki:

  Asýl zenginler listede yer almýyor bence. Yoksa Bill Gates 100.sýralarda ancak yer bulur.

 11. cleet dedi ki:

  Bizim devlet anlayýþýnda hala patates,soðan,domates satýp zengin olmak var..Dikkatinizi çekerse bir çok isim teknoloji zengini..Bizde daha gök gürlüyor elektrik gidiyor(biraz önce oldu) ne teknolojisi desenize..Bir klasiði de ekliyeyim Zenginin malý züðürdün çenesi diyeyim bitireyim..

" Bill Gates Yine Zirvede! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bill Gates Yine Zirvede! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bill Gates Yine Zirvede! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "