Okunma

Bill Gates’in Yeni Projesi


17 Temmuz 2009 Cuma 08:53
Bill Gates’in Yeni Projesi

Microsoft’un kurucusu Bill Gates‘in kafasındaki son proje gerçekten çok ilginç, hava durumunu kontrol etmek. Kulağa çok uçuk geliyor, değil mi?

Gates ve kurduğu ekibin yaptığı yeni patent başvurusu, kasırgaları karaya ulaşmadan, okyanus üzerinde yok etmeyi hedefleyen bir cihazı içeriyor. Patent başvurusu yapılan alet okyanus dibindeki soğuk suyu yüzeye çıkarmaya yarıyor. Kasırgaların asıl gücünü okyanus yüzeyindeki sıcak sudan almasından harekete geçen ekip, dipteki suyu yüzeye çekerek, yüzey sıcaklığını düşürmeyi hedefliyorlar. Böylece teorik olarak kasırgaların engelleneceği düşünülüyor.

Ancak bu projeye şimdiden birçok çevrebilimci karşı çıkıyor. Okyanus yüzeyinin doğal sıcaklığını düşürmenin yüzyeye yakın yerlerdeki canlı yaşamını yok edeceğini düşünen bilim adamları, bu projeye uygulanırsa doğanın dengesinin bozulacağını iddia ettiler.

:: Bu proje sizce işe yarar mı, yoksa bilim adamlarının dediği gibi doğanın dengesini mi bozar?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Bill Gates’in Yeni Projesi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ilginç.

" Bill Gates’in Yeni Projesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bill Gates’in Yeni Projesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bill Gates’in Yeni Projesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "