Okunma

Bimeks Satılıyor mu?


08 Mayıs 2014 Perşembe 09:00
Bimeks Satılıyor mu?

İlk denemesinde Türkiye’de beklediğini bulamayan ve İzmir’de açtığı ilk mağazadan sonra sadece bir tane mağaza açabilen Best Buy, Türkiye’ye geri dönmenin planlarını yapıyor. Dünyanın en büyük teknoloji marketler zinciri olarak gösterilen Best Buy’ın hedefinin Bimeks’in tamamını almak olduğu bildirilirken Bimeks’in bayi yapısı bu süreci uzatacağa benziyor.

Dönüşü muhteşem olacak

İlk denemesinde iki mağazasını Teknosa’ya devrederek ülkemizden çekilen Best Buy, Bimeks’in 126 mağazasını da alırsa Türkiye’de ikinci sıraya yerleşecek. Bimeks tarafı Best Buy ile görüşmeleri olduğunu kabul etmese de önümüzdeki günler oldukça hareketli geçeceğe benziyor.

16:00 – Güncelleme

Bu söylentiler üzerine Kamuyu Aydınlatma Platformuna bir açıklama yapan Bimeks şu bilgileri aktardı:

“Yatırımcılarımızdan gelen talepler doğrultusunda 08 Mayıs 2014 tarihinde basında Şirketimiz hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak açıklama yapma gereği duyulmuştur. Şirketimizin haberde adı geçen şirket ile herhangi bir satış görüşmesi gerçekleşmemiştir. Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret A.Ş., son 6 ay içerisinde sektördeki rakiplerinden 1 tanesini satın ve 1 tanesinin de varlıklarını devir almıştır. Şirketimiz 2014 senesi içerisinde 4’ü yeni şehirlerde olmak üzere toplam 33 adet yeni mağaza açmış olup sektördeki yatırımlarına devam edecektir.”

:: Best Buy farklı bir şekilde Türkiye’de tekrar şansını dener mi?
yazarFatih Sarı

Yaklaşık 20 yıldır teknoloji yazıyor. Deneyimlerini paylaşabilmek ve kurumu daha da büyütebilmek adına ShiftDelete.Net ailesine katıldı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 yorum - “Bimeks Satılıyor mu?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bimeks rakiplerini birer birer satın alırken bir gerçeği unuttu. Aldığı rakipler kar açıklamayan zarar eden firmalardı. Bimekste zaten çok büyük bir firma değildi. Electro World’ü satın almadan önce Electro World’ün daha az mağazası olmasına rağmen satış ciroları Electro World kadardı. Peş peşe gelen bu iki satın alma firmayı zora soktu. Mağazalarına eskisi kadar ürün çekememeye başladılar ve yılın ilk çeyreğinde zarar ettiler. Oysaki hedef çok büyüktü . Uzatmayalım Bimeks büyük yatırım yaptı ve mağazalarını oturtmaya çalışıyor. Kısa vadede pes edip bırakacaklarını sanmıyorum. Dipnot : Bimeks olurda satılırsa alan firmaya allah kolaylık versin.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bimeks in hedefleri büyük.

 3. mstfanar dedi ki:

  Ürün fiyatlarını düşük yapmayacaksa gelmesine gerek yok. Zaten hepsi aynı ürünleri aynı fiyattan satıyor, bir tane daha gerekli değil.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  la fiyatları bi düşürün

 5. SDN Okuru dedi ki:

  gelmesin abi

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bi elektronik ürün alırken fiyat araştırması yaptığımda en ucuz yukarda Allah var hep vatan bilgisayar çıktı. Ve hep vatandan aldım. Aciyorlar 200 metre kare mağaza istediğin urun yok ne anladım bu işten

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bence süper olur

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Bimeks’i alıp tekrar gelseler süper olurdu 🙂

 9. SDN Okuru dedi ki:

  vatan teknosa yla yarışamaz bile gelse

 10. SDN Okuru dedi ki:

  ülkemizde vergiler yüklü olduğu için yurt dışı fiyatlarını beklemeyin 🙂

 11. SDN Okuru dedi ki:

  gelsin yihuuuuuu

 12. SDN Okuru dedi ki:

  zannetmiyorum tekrar gelsinler

 13. REDFOKS dedi ki:

  Bunların ağzı fena yanmıştı ilk seferinde geleceklerini pek sanmıyorum

 14. SDN Okuru dedi ki:

  ZİYARETÇİ 08.05.2014 13:09 gelse ne olacak teknosadan vatan dan media marktan dahamı ucuz mal satacak….elektronik cihazların aşşağı yukarı türkiyedeki fiyatları belli….. evet inanamassın ama gerçek.
  hem aşağı satacak hem de kaliteli olacak.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Bimeksten Biri olarak yazıyorum Haber gerçek değil ama Best Buy Firmasını önümüzdeki 5 Yıl içinde almayı planlıyoruz 🙂

 16. faruksio dedi ki:

  Bimeks darty ve electroworld’ü de satın almıştı bence best buy sadece darty ya da electroworld kısmını satın alabilir

 17. SDN Okuru dedi ki:

  offf…

 18. SDN Okuru dedi ki:

  rekabetçi fiyatlar olmazsa tüketici açısından bir anlamı yok

 19. SDN Okuru dedi ki:

  yani…

 20. SDN Okuru dedi ki:

  gelse ne olacak teknosadan vatan dan media marktan dahamı ucuz mal satacak….elektronik cihazların aşşağı yukarı türkiyedeki fiyatları belli…

" Bimeks Satılıyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bimeks Satılıyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bimeks Satılıyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "