Binance şimdi de NFT piyasasına el atıyor


28 Nisan 2021 Çarşamba 00:53
ABONE OL
Binance şimdi de NFT piyasasına el atıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, 2020 yılından itibaren önemli atılımlar yaptı. Son olarak Tesla, Microsoft, Apple gibi firmaların hisse alım satımlarını yapmaya başlayan Binance, şimdi de kendi NFT pazarını kuruyor.

Binance NFT nedir, ne zaman devreye girecek?

Binance NFT pazarıyla, özellikle sanatçılara destek olmak istiyor. Platformun amacı, dünyada eşi benzeri olmayan sanat eserlerini NFT varlıklara dönüştürmek. Sanatçılarla büyük ortaklıklara gitmek isteyen platform, yeni özelliğini kendi sitesinden duyurdu.

Sanatçıların kendi eserlerini NFT token haline getirebileceği platform, Haziran ayında devreye girecek. Binance’in NFT projesi başkanı Helen Hai ise yaptığı açıklamada: “Amacımız, Binance blockchain altyapısı ve topluluğu tarafından desteklenen en hızlı ve en ucuz çözümlerden yararlanarak, dünyanın en büyük NFT ticaret platformunu en iyi para basma, satın alma ve takas deneyimini sağlamaktır” dedi.

binance nft, nft pazarı, nft nedir, nft token

Binance NFT pazarı, Haziran ayında devreye girecek

Kripto para borsası, nft.binance.com adlı yeni açtığı site üzerinde platformu duyurdu. Sitede yer alan “abone ol” kısmına e-mail adresinizi girerek, bu yeni NFT pazarı hakkında gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Yine sanatçılar için de söz konusu sitede özel bir başvuru bölümü yer aldı. Bu başvuru bölümünden Binance ile ile iletişime geçen sanatçılara Binance süreçle ilgili bilgiler verecek.

NFT token nedir, nasıl çalışıyor?

NFT tokenler kripto teknolojisi temeliyle oluşturuluyor. Ancak NFT diğer kripto varlıklar gibi para karşılığı olan bir birim değil. NFT token, bir sanat eseri, bazen bir tweet, bazen de Saba Tümer’in kahkahası için kullanıldı. Ancak burada kullanıldığı eserin ya da nesnenin tekliği üzerinden bir kriptolu kanıt olarak karşımıza çıkıyor.

Bu kriptolu sertifikaya sahip olan kişi ise aynı zamanda eserin dijital varlığına da sahip oluyor. Sanat eserleri için ise kişi eseri NFT olarak satın alsa bile her NFT devrinde sanatçı bu eserden belirli bir pay almaya devam ediyor.

Tıpkı kripto paralar gibi blockchain (blok zinciri) teknolojisi üzerine kurulması NFT tokenlere benzersiz olma özelliği kazandırıyor. Bu değiştirilemez tokenlerin blockchain temelli olmasının bir diğer avantajı ise aracıları ve yüksek komisyon ücretlerini gereksiz kılması.

NFT tokenler ilk olarak Ethereum tabanlı olarak geliştirildi. Bu yüzden de ödemelerde Ethereum üzerinden yapılıyor. Tabii ki bunun nedeni, Ethereum tabanlı NFT en çok kullanılan değiştirilemez token olması. Ancak başka kripto paraların da NFT tokenleri piyasaya giriş yaptı.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
insanoğlu
insanoğlu
19 gün önce

Dünyanın sonunu merak ediyorum kripto paraya eyvallahım ve onu mantıksız bulmuyorum ama bir şeylerin cılkını çıkarıyoruz biz insanoğlu. örnek dünyayı mahvedip marsta kalıcı bir yaşam yaşayabileceğimizi umut ediyoruz(aslında para ve popülarite kazanmak için yapılan bir reklam biçimidir),
Bunlar yerinde saymaktır. kripto para iyi bir icat olabilir ama nft yerinde saymaktır. aynı şekilde uzayı araştırmak marsta geçmişte hayat var mıydı diye araştırmak veya yer altında ne-hangi maddeler olabilir diye araştırmak gelişmedir ama marsa insan götürüyoruz orda gelecekte yaşayacağız demek milleti aptal yerine koymaktır ve yerinde saymaktır
Mars konusunda saçmalıyorsun diyenlere youtube açın ve neden marsta yaşayamayız diye aratın bol yerli yabancı video bulursunuz.

" Binance şimdi de NFT piyasasına el atıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Binance şimdi de NFT piyasasına el atıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Binance şimdi de NFT piyasasına el atıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  2. 2 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  3. 3 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  4. 4 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  5. 5 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  6. 6 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  7. 7 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  8. 8 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  9. 9 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  10. 10 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?