Okunma

Bing, Google’dan Daha mı İyi?


27 Temmuz 2009 Pazartesi 14:26
Bing, Google’dan Daha mı İyi?

Microsoft, dünaynın en çok kullanılan arama motoru Google’ı tahtından etmek için kullanıma açtığı Bing ile ilk zamanlarda büyük ilgi gördü. Ancak Google’ın karşısında işi çok zor olan Bing henüz rakibine yaklaşamadı bile.

Birçok konuda Google’ın gerisinde kalan Bing’in bir konuda Google’dan daha iyi olduğu ortaya çıktı. Chitika adlı bir İnternet reklam firmasının yaptığı araştırmada, Bing kullanıcılarının, Google kullanıcılarına oranla reklamlara tıklama eğiliminin daha fazla olduğu sonucu elde edildi.

Bing kullanıcılarının %1,5′i denk geldiği reklamlara tıklarken, Google kullananlarda bu oran %0,97′de kaldı. Yahoo kullanıcıları ise %1,24′lük oranla bu alanda ikinci sırada yer alıyorlar.

Bu sonuçlardan Bing’den elde edilen gelirin daha fazla olduğu anlamını çıkarmayın. Bing şu an için arama motorları arasında %8′lik bir paya sahipken, Google ise %83′lük dev bir dilimi kontrol ediyor. Yani anlayacağınız Google sürümden kazanıyor.

:: Google reklamlarına tıklıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Bing, Google’dan Daha mı İyi?”

 1. Anonim dedi ki:

  yaani daha iyi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bing hoştır guuglı sevmirem ha birde yandez çıhtı bilirsiniz belkim

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ben bingi son zamanlarda keşfettim ve çok sevdim

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bingin en büyük eksikliği Türkçe değil. Google’ ın Türkçe olması sayesinde, kendi dilinizden sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Size şöyle açıklayayım, arama anahtarı olarak ”wikipedia” yazarsanız Bing doğrudan İngiltere ve ya Universal uzantılı .org sitesine yönlendirir. Ancak Google, ülkeye göre arama yaptığından, ilk satırda .org adresi gözükse bile iki ya da üçüncü satırda .***** uzantılı adresi çıkacaktır.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bence aramada da iyi. Köyümün adını aradım. Google 1500 sonuç bulundu dedi. Ama ilk sayfada köyle ilgili olmayan sonuçlar vardı. Bir de köyün adı “şıhhasan”. Google soruyo bana “şıh hasan” mı demek istediniz diye. Hayır Şıhhasan demek istedim. Ama ne hikmetse bulduğu sonuçlar hep “şıh hasan”. 2., 3., 4. sayfa derken 5. veya 6. sayfada köyün isminin geçtiği sonuçları bulabiliyorum. Bu arada her sayfada bulduğu sonuç sayısı değişiyo. 1500, 3200, 750 vs. vs. Zaten aynı adresleri çıkarsan 100 tane bile kalmaz. Ama bing ile de denedim. sadece 2 sayfa (16 sonuç). Köyün tam isminin (şıhhasan) geçtiği zaten 2 sonuç var. İkisi de ilk 5 sonuç içinde. Bence bing’i göz ardı etmemek lazım…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Belki olabilir fakat kaç milyon kullanıcı google’ye baya bir alıştı.Çoğu kişinin anasayfayı google zaten ondan vazgeçirmek kolay olmaz

 7. SDN Okuru dedi ki:

  demekki ne oluyor bingi kullanlar bilinçsiz googleu kullananlar bilinçli kullanıcı

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bing ad sense tarzı birşey yapsa webmasterlar google tekelinden kurtulur.

" Bing, Google’dan Daha mı İyi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bing, Google’dan Daha mı İyi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bing, Google’dan Daha mı İyi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "