Okunma

Bing Twitter El ele!


16 Temmuz 2009 Perşembe 07:07
Bing Twitter El ele!

Microsoft, semantik arama motoru Bing‘e çok güveniyor. Bing’in popülaritesini arttırmak için elinden gelen her şeyi yapmaya devam ediyor. Son olarak dünyaca ünlü anlık ileti sitesi Twitter ile ortak biri internet sitesi açan Bing, bu sayede kullanıcı sayısını arttırmak istiyor.


Bing-Twitter birlikteliği umut vaadediyor.

BingtTweets adı verilen bu sitede, sağ tarafta Bing arama sonuçları gösterilirken, solda da arama sonuçlarıyla ilgili anlık Twitter iletileri geliyor. Örneğin biz Chrome OS diye Bing’de arattığımızda, solda Chrome OS ile ilgili tweet’ler geliyor.

Şimdilik beta versiyonunda olmasından dolayı, her aramamıza ilişkin tweet‘ler gösterilmiyor, sol yukarıdaki belirli keyword’lerle sınırlandırılmış bu olay. Fakat yakın zamanda beta versiyonundan çıkacak ve her arama sonuçlarımız Twitter’dan desteklenecek.

:: Bing-Twitter birlikteliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bing Twitter El ele! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bing Twitter El ele! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bing Twitter El ele! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "