Binlerce ABD polisinin kişisel verileri sızdırıldı!


13 Nisan 2019 Cumartesi 14:00
Binlerce ABD polisinin kişisel verileri sızdırıldı!

Bir hacker grubu, FBI‘ya bağlı birkaç web sitesini hackledi. Ve bu durumun ardından binlerce ABD polisi ve federal ajanın kişisel verileri sızdırıldı!

Binlerce ABD polisi ve federal ajanın kişisel verileri sızdırıldı!

Bilgisayar korsanları, Quantico VA‘daki FBI eğitim akademisinde bulunan federal kanun uygulayıcı ve liderlik eğitimi veren FBI Ulusal Akademisi Birliği ile ilgili üç web sitesinin güvenlik alanını ihlal etti.

Hackerlar, bu akademiye ait kişisel verilerin bulunduğu veri tabanlarını içeren web sitelerinin içeriğine erişti. Daha sonra verileri kendi web sitelerinde ve farklı forumlarda indirilebilir dosya halinde paylaştı.

E-tablolar’da üyelerin isimleri, kişisel ve resmi e-posta adresleri, iş unvanları, telefon numaraları ve posta adreslerini içeren 4.000 farklı kişisel veri kaydı içeriyor.

Sızdırılan son bilgilere göre, şifreli bir sohbetle ismi tanımlanamayan bilgisayar korsanlarından biri ile konuşuldu. Hacker, “1000‘den fazla resmi siteyi ele geçirdik. Şimdi tüm verileri yapılandırıyoruz ve yakında satılacaklar.” açıklamasıyla dikkat çekti.

Binlerce ABD polisi ve federal ajanın kişisel verileri sızdırıldı! ShiftDelete.Net1 (1)

Hacker, ayrıca birçok ABD Federal ajanı ve kamu hizmeti kuruluşundaki çalışanlar hakkında da 1 milyonun üzerinde veri ye sahip olduğunu iddia etti.

Verilerin bilgisayar korsanı forumlarında ve deepweb üzerindeki pazarlarda çalınması ve satılması şaşırtıcı değil. Ancak bilgisayar korsanları verileri ilginç veya dikkat çekici bir şeyler olduğunu göstermek için ücretsiz olarak sunacaklarını söyledi.

Şifreli sohbette hacker, Foxconn isimli firmaya ait bir alt alan adı da dahil olmak üzere diğer ihlal edilen web sitelerinin kanıtlarını da sundu. FBI ise “Bu konuda en kısa sürede sonuca ulaşılacaktır ve verilerin güvenliği sağlanacaktır.” açıklamasını yaptı.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Binlerce ABD polisinin kişisel verileri sızdırıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Binlerce ABD polisinin kişisel verileri sızdırıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Binlerce ABD polisinin kişisel verileri sızdırıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  2. 2 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  3. 3 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  4. 4 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  5. 5 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  6. 6 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  7. 7 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  8. 8 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  9. 9 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  10. 10 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?