Okunma

BioWare’dan Üzücü Haber


12 Ağustos 2014 Salı 14:30
BioWare’dan Üzücü Haber

1995 yılında kurulan ve Mass Effect, Dragon Age, Star Wars: The Old Republic gibi yapımları ortaya çıkaran BioWare, oyun dünyasının önemli firmaları arasında yer alıyor. Ancak firmadan özellikle Mass Effect hayranlarını üzecek bir haber geldi.  

‘Yeni Bir hayata başlamak istiyorum’ 

Mass Effect serisinin kilit isimlerinden olan yaratıcı yönetmen Casey Hudson, 16 yıldır görev yaptığı firmadan ayrıldığını duyurdu. Ardından ayrılış sebebiyle ilgili açıklamalarda bulunan Hudson, ”BioWare’da olağanüstü bir deneyim edindim. Yeni bir hayata başlayıp, bir sonraki aşamada neler yapmak istediğime bakacağım. Ama şüphesiz bu kariyerimin en zor kararı.” diyerek düşüncelerini dile getirdi. 

Peki şimdi ne olacak? 

Bu kararla birlikte özellikle BioWare hayranları büyük bir şaşkınlık içerisinde kaldı. Çünkü Mass Effect serisine önemli katkıları olan Hudson’ın yokluğunda firmada ne gibi değişiklikler olacağı veya bunun seriye nasıl yansıyacağı kafalarda soru işaretinin belirmesine neden oldu. Bakalım Casey Hudson‘ı önümüzdeki zamanlarda yeni bir firmada görebilecek miyiz?

:: Bu ayrılık sizce Mass Effect serisini etkileyecek mi?
yazarUtku Utkucu

ShiftDelete.Net'in çiçeği burnunda oyun editörü Utku, her gün en yeni oyun haberlerini SDN okurları için hazırlıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" BioWare’dan Üzücü Haber konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BioWare’dan Üzücü Haber ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BioWare’dan Üzücü Haber ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "