Okunma

Bir Düğmeyle Overclock


22 Temmuz 2009 Çarşamba 07:43
Bir Düğmeyle Overclock

MSI P55 ana kartlarda ilk kez kullanılan özel OC Genie teknolojisi, kullanıcıların hız aşırtma algısını kökten değiştirecek. OC Genie yongası ve OC Genie düğmesi sayesinde artık donanım üzerinde değişikliğe ve BIOS ayarlarına gerek kalmıyor. OC Genie düğmesine bir dokunuşla, OC Genie yongasına en uygun hız aşırtma ayarlarını kendisi belirliyor.

Karmaşık BIOS ayarlarına gerek kalmaması nedeniyle, donanımın zarar görme riski de ortadan kalkıyor. Geleneksel hız aşırtma yöntemlerinde deneme ve yanılmayla harcanan 10 ila 30 dakika sürenin aksine, OC Genie ile sadece 1 saniyede anında performans artışı elde etmek mümkün.

MSI OC Genie teknolojisi sayesinde kullanıcılar, ek maliyete girmeden işlemci ve bellek performansını arttırabilecek.  

Hız aşırtma teknolojilerinin çoğu, mikroişlemcinin saat hızında değişiklik yapar. MSI OC Genie ise sadece işlemci saatini ayarlamakla kalmaz, işlemci voltajını, bellek saatini ve bellek voltajını düzenleyerek hız aşırtmada istikrarı korur ve hız aşırtma payını ciddi derecede yükseltir.

Belleğin düzenlenmesi, yanlış bellek ayarlarından kaynaklanan sistem istikrarsızlıklarını ortadan kaldırır. Böylece, sistemin performansını arttırmaya en uygun ayarlar otomatik olarak yapılabilir.

:: Overclock işlemine meraklımısınız?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Bir Düğmeyle Overclock”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ***** ne de olsa.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  süper

 3. SDN Okuru dedi ki:

  gercektende son kullanıcı için mükemmel bir dügme diyebilriz

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Harika tek kelimeyle.

" Bir Düğmeyle Overclock konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir Düğmeyle Overclock ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir Düğmeyle Overclock ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "