Okunma

Bir IMEI Müdahalesi Daha


22 Aralık 2008 Pazartesi 14:30
Bir IMEI Müdahalesi Daha

Bir zamanlar bizde de telefon bayileri önünde uzun kuyruklara neden olan IMEI numarası kaydı, şimdi de Hindistan’da 25 milyon kullanıcının başını yakmak üzere. Hindistan hükümeti, ülkede bulunan 315 milyon mobil telefondan sahte IMEI numarası olan veya IMEI numarası bulunmayan 25 milyon cihazın iletişimini önümüzdeki ay kesecek. Geçtiğimiz ay Bombay‘da yapılan terör saldırıları nedeniyle alındığı düşünülen bu karar, umuyoruz ki beklendiği gibi ülkenin ulusal güvenliğine fayda sağlayabilir.

:: Cep telefonları ulusal güvenliğe yardımcı olur mu?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bir IMEI Müdahalesi Daha konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir IMEI Müdahalesi Daha ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir IMEI Müdahalesi Daha ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "