Okunma

Bir Lensin Doğuşu


12 Temmuz 2011 Salı 08:30
Bir Lensin Doğuşu

Dünyanın en önde gelen fotoğraf makinesi ve lens markalarından biri olan Leica, fotoğraf tutkunlarına hitap eden çok özel bir ürün gamına sahip.

Fotoğraf makinesi ve lens piyasasında elit bir konuma sahip olan Leica, üretimini Almanya’daki tesisinde gerçekleştiriyor.

Bir fotoğraf makinesinin en önemli parçası olarak adlandırabileceğimiz lenslerin üretim süreci gerçekten de etkileyici. 100 ayrı parçadan oluşan lens kısmının büyük bir bölümü el yapımı.

100 farklı cam türünden oluşturulan mercek ve merceğin çevresindeki diğer bileşenlerin hepsi defalarca testlerden geçiriliyor.

Leica, bu detaylı üretim sürecini gözler önüne seren bir video yayınlamış. Lecia marka bir fotoğraf makinesindeki lensin nasıl yapıldığını aşağıdan izleyebilirsiniz.

#http://player.vimeo.com/video/26251829?color=ff2612#

:: Üretim sürecinin en ilginç evresi sizce hangisi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Bir Lensin Doğuşu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    iyi bir lens yıllarca toprak altında muhafaza ediliyor,şarap mahsenleri gibi…böyle bir rivayet vardı bundan10 yıl öncesine kadar tabi şimdi,yeni teknolojiyle bu tekniğin tercih edilmediği…video ise gerçekten inanılmaz…her bir parca el işçiliği altın gibi işleniyor,seri üretim değil çoğu bileşenler…

" Bir Lensin Doğuşu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir Lensin Doğuşu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir Lensin Doğuşu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "