Engelleyen numara nasıl öğrenilir?


27 Mart 2021 Cumartesi 23:59
ABONE OL
Engelleyen numara nasıl öğrenilir?

İyi giden dostluk, samimi sohbetler ve hoş diyaloglar… Tüm bunlar iki ya da daha fazla kişinin karşılıklı iletişim kurmasıyla ortaya çıkar. Ancak bazı nedenlerden dolayı beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalmak mümkün. Zira en sevdiğiniz kişi tarafından cep telefonu numaranız bir anda engellenebilir. Peki birinin sizi engellediğini nasıl anlarsınız? İşte engelleyen numara öğrenme yolları.

Birinin beni engellediğini nasıl anlarım

Karşıdaki kişi tarafından engellendiğinizde telefonu sürekli meşgul çalar. Ama yine de emin olmak için sağlama yapmanız da fayda. Yapmanız gerekenleri adım adım sıraladık:

engelleyen numarayı öğrenme

Kısa mesaj göndermeyi deneyin

Karşıdaki bir kişinin sizi engellediğini birkaç yöntemle kolayca anlayabilirsiniz. Örneğin iOS ya da Android cihazlarınızdan kısa mesaj göndermeyi deneyebilirsiniz. Ancak iki sistemin çalışma şekli farklıdır. iOS’un mesajlaşma uygulaması Android’e kıyasla bu konuda daha fazla hassasiyet gösteriyor.

Eğer iOS tabanlı cihazınızdan karşı tarafa SMS gönderirseniz önünüzde iki seçenek olacaktır. Bunlardan biri ”Teslim Edildi”, diğeri ise ”Okundu”. İlki mesajınızın gönderildiğini fakat teslim alınmadığını belirtirken, ikincisi ise mesajın karşıdaki kişi tarafından alındığını gösterir. Peki engelleyen numarayı öğrenmeyi bu noktada nasıl öğreniriz?

Yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen her iki bildirimle de karşılaşmıyorsanız haberler kötü demektir. Zira karşı taraf artık sizi engelledi ve ona ulaşmanız imkansız. Fakat küçük de olsa bir ihtimal daha var. Eğer karşı taraf telefonunu rahatsız etme moduna aldıysa, gönderdiğiniz mesajlar yine aynı şekilde alıcı tarafından görülmeyecektir. Ancak teslim edildi ve okundu bildirimlerini göremiyorsanız bu kesin olarak engellendiğinizi gösterir.

Android telefonlarda engelleyen numarayı öğrenme

Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız yine aynı durumla karşılaşabilirsiniz. Örneğin bazı Android telefonlar iOS gibi işlevlere sahiptir. Bazılarında ise birinin sizi engellediğini anlamak çok zordur. Dolayısıyla  Android telefonlarda farklı bir yol izlemek gerekiyor.

Başka bir telefondan ara

Engelleyen numarayı öğrenme bazen çok daha basit olabiliyor. Örneğin birini farklı bir hat üzerinden aramak en kolay çözümdür. Eğer kendi telefonunuzdan aradığınızda karşı tarafın telefonu otomatik olarak meşgule düşüyorsa; ancak farklı bir numaradan aradığınızda telefon çalıyorsa bu, karşı tarafın sizi engellediğinin en iyi kanıtıdır.

Birilerinin sizi engelleyip engellemediğini anlamak yukarıdaki yöntemler ile ile çok kolay. Ancak aralarında en kolayı kesinlikle karşı tarafı farklı numaradan aramak olacaktır. Zira yabancı numaradan aranan bir kişinin telefonu, kapalı veya meşgul değilse mutlaka çalacaktır. Aksi durumda ise telefonun kapalı olduğu anlamına gelir.
yazarOkan Güleş

1999 doğumlu. Adana Çukurova Üniversitesi'nde okuyor. Yıllardır teknoloji ile ilgileniyor. ShiftDelete.net'te hem bilgilerini paylaşıyor hem de teknoloji editörlüğü yolculuğunda deneyim kazanıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
13 gün önce

Artık insan ilişkileri öyle zorlaştı ki; şu işe yaramaz stres ve kötü haber kaynağı telefonların belki de en işe yarar özelliği “kişiyi engelle” özelliğidir.

Bir Dost
Bir Dost
13 gün önce

Biraz tahmin edilebilir bir yazı olmuş. Normal vatandaşın düşündüğü anda ilk aklına gelen basit fikirleri bir özelliği varmış gibi sunacaksanız işin “teknoloji editörlüğü” kısmı nerede oluyor acaba?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
12 gün önce

Keşke şu telefonlarda”kişiyi engelle” tuşu olduğu gibi hayatımızda da istemediğimiz kişi bizimle konuşmaması olsa…

" Engelleyen numara nasıl öğrenilir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Engelleyen numara nasıl öğrenilir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Engelleyen numara nasıl öğrenilir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!