Okunma

Bitcoin 2800 dolara düşebilir!


17 Mart 2018 Cumartesi 18:54
Bitcoin 2800 dolara düşebilir!

Son iniş çıkışlar üzerinde çeşitli analizler ve değerlendirmeler yapan teknik analist Paul Day, ”Bitcoin 2800 dolar seviyesine düşebilir.” dedi. Day’in belirttiği gibi son 50 günlük grafik, daha önceki büyük düşüş grafiğine yaklaşıyor. Eğer rakamlar böyle devam ederse, Bitcoin büyük bir kayıp yaşıyacak.

Bitcoin, 2013’te çok sert düşüşler yaşadı

2013, sıklıkla BTC tarihindeki en kötü çöküşlerden biri olarak hatırlanır. İlk olarak fiyat, 2013 Nisan ayında 233 dolardan 67 dolara düştü, 12 saatte %71’lik bir düşüş gerçekleşti. Ardından fiyat son iki ayda aşırı derecede değişmedi. 30 Kasım 2013’te bir artışla 1.126 dolarlık bir değere yükselen Bitcoin, 24 Aralık’ta %19 azaldı.

Bitcoin’in 1,000 dolarlık bariyeri tekrar geçmesi ise üç yıllık bir süre aldı.

Bitcoin'de sert düşüş yaşanıyor

2018’de Bitcoin 2800 dolar seviyesine düşebilir

Paul Day’in 2800 dolarlık mantığı 2013 yılından çeşitli izler taşıyor. Ancak gelecekte Bitcoin için düşük bir değer öngören tek analist o değil.

Fundstrat Global Advisors’ta teknik strateji uzmanı olan Robert Sluymer bir yazısında, ”Bitcoin, kısa vadede 5,873 dolara yakınlaşacak.” diye belirtti.

Berkshire Hathaway Inc.’nin Başkan Yardımcısı Charlie Munger, Bitcoin’i “zehir” olarak görüyor. Munger, Bitcoin yaratıldığından beri ondan nefret ettiğini de söylüyor.

Bitcoin 1 milyon dolara çıkabilir mi?

Çok ilginç görüşler de geliyor. Ünlü iş adamı John Mcafee, Bitcoin fiyatının 2020 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşabileceğini söyledi.

Daha önce BTC’ye sert yaklaşan JPMorgan Chase’in Başkanı ve CEO’su Jamie Dimon bile açıklamalarını değiştirdi:

“Bitcoin’e bir sahtekarlık dediğim için pişmanım. Blockchain gerçek bir teknoloji.”

:: Bitcoin hakkında tartışmalar devam ediyor. Sizce Bitcoin’in geleceği ne olacak?
yazarCem Mildon

Teknoloji, spor ve kripto para gibi alanlarda çeşitli tecrübeleri ve girişimleri bulunan Cem, içeriklerini okuyuculara sunmaktan büyük zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Bitcoin 2800 dolara düşebilir!”

  1. Trader dedi ki:

    Utility : Kullanım Alanı olmayan bir masala ve hikayeye dayanan , ardında dayanak varlık olmayan Spekülatif , Egzotik Kumar Kalemleri … Sadece Kumar … Yatırım Değil , Kimse Finans bilgisi olmadan USD , Euro gibi kalemlerle karşılaştırmasın !!! Amerikan Dolarının karşılığı ve kullanım alanı VAR !!! Londra’dan Pakistan’a kadar yüzölçümü olan bir ülkenin tüm yeraltı ve yerüstü kaynakları , hazinesi , varlıkları Amerikanın Borcu olan Amerikan Dolarının Teminatıdır ! Dünya Rezerv Parası Amerikan Dolarıdır .

  2. Burhan dedi ki:

    Bu dususler beklenmeyen bir seyd egildi. BTC piyasasinin isi bilenleri durumdan memnun. Daha cok BTC ve diger paralari ucuza stoklamaya basladilar bile. JPMorgan’in yuksek miktarlarda alim yaptigi bir sir degil. Aciklamalari ile fiyata etki etmeye calismasi, bu piyasada iyi bir gelecek gordugu icindir.

  3. Geek dedi ki:

    JPMorgan Chase’in CEO’su sahtekarlık diyip fiyatları ucuzlattiktan sonra yüksek miktarda BTC aldı.

" Bitcoin 2800 dolara düşebilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bitcoin 2800 dolara düşebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bitcoin 2800 dolara düşebilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "