Bitcoin için online bankacılık kuruldu!


12 Mayıs 2018 Cumartesi 14:44
Bitcoin için online bankacılık kuruldu!

Tüm dünyada kripto para çılgınlığı kitleleri peşinden sürüklerken bir Bitcoin haberi daha Almanya‘dan geldi. Kripto para sistemlerinin hızlı transfer kolaylığı ve düşük maliyeti ile popülerliğinin arttığı bu günlerde Bitcoin kullanılarak para transferi gerçekleştiren bir Bitcoin online bankacılık sistemi kuruldu.

Alman Radoslav Albrecht, müşterilerin Bitcoin kullanarak dünyanın herhangi bir yerindeki kredileri transfer etmelerini sağlayan bir online banka kurdu. Bitbond adını verdiği bu bankacılık sistemi, hızlı uluslararası transfer sistemini dünya çapında düşük maliyetle gerçekleştirmek için Bitcoin kripto parasını kullanmakta.

Bitcoin'e ilgi artıyor

Albrecht, Berlin’deki ofisinde Reuters TV‘ye verdiği demeçte, “Geleneksel para transferleri, döviz kuru ücretleri nedeniyle nispeten maliyetlidir ve birkaç güne kadar sürebilir. Bitbond ile ödemeler, müşterilerin bulunduğu yerden bağımsız olarak çalışır. ” dedi.

Yasal Bitcoin online bankacılık sistemi kurdu!

Bu sistem sayesinde müşteriler, kredileri Bitcoin gibi dijital para birimlerinde tutarak dalgalanan döviz kurlarından kaçınabilmektedir. Bugüne kadar Bitcoin, krediler için teminat olarak kullanılmış, ancak asla uluslararası para biriminde aktarma yolu olarak kullanılmamıştır.  Bitbond ofisi, her ay yaklaşık 1 milyon ABD Doları tutarında transfer geçekleştirmekte ve 12 ülkeden 24 kişiyi istihdam etmektedir. Albrecht, çoğu müşterinin küçük işletme sahipleri veya serbest çalışanlar olduğunu söylüyor.

Almanya’da Bitcoin ve türevi olan kripto paraların benimsenmesini kolaylaştıran Bitbond resmi olarak Alman yasalarına göre banka lisansını almış ve birçok yatırımcı kazanmıştır. Yurt dışında resmi lisans alabilen online Bitcoin bankaları kurulurken ülkemizde halen kripto paraların tartışılması düşündürücü.
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bitcoin için online bankacılık kuruldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bitcoin için online bankacılık kuruldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bitcoin için online bankacılık kuruldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "