Okunma

BitTorrent 140 milyon dolara satıldı!


19 Haziran 2018 Salı 10:10
BitTorrent 140 milyon dolara satıldı!

Özellikle korsan film ve müzik arşivcilerinin yakından tanıdığı torrent paylaşım ağı BitTorrent140 milyon dolar karşılığında satıldı. Bu büyük çaplı satış işleminde BitTorrent‘i alan firma ise yine blockchain teknolojisinin önde gelen şirketlerinden biri olan Tron oldu.

Blockchain girişimcisi olan ve Tron platformunun kurucusu olan Justin Sun, popüler torrent programı olan BitTorrent’i 140 milyon dolar karşılığında satın aldığını açıkladı. Aylardır Sun’ın uTorrent ve BitTorrent paylaşım ağlarını satın almayı istediği biliniyordu. Bu isteğinde ilk adımı atan başarılı girişimci kripto para dünyası ile Torrent paylaşım ağını birleştirmeyi amaçlıyor.

bittorrent

BitTorrent ile yapılan anlaşma askıya alınmıştı!

Sun, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ünlü torrent sitesinin yöneticileri ile görüşmüş ve şirketi satın almak için bir niyet mektubu yazmıştı. Ancak yetkililer başka firmalarla da anlaşmaya aykırı şekilde görüşmeler yapınca, Sun bu anlaşmayı askıya almıştı. Askıya alınan bu anlaşma, geçtiğimiz günlerde yeniden ele alındı ve başarılı girişimci ile yetkililer masadan el sıkışarak ayrıldı.

Justin Sun’ın bir sonraki hedefi ne olacak?

Justin Sun, girişimcisi ve geliştiricisi olduğu Tron (TRX) kripto para şirketi ile merkezsiz interneti hedefliyor. Şu an TRX’in 3 milyar dolara yaklaşan toplam piyasa hacmi bulunuyor. Şu an için 100 milyondan fazla kullanıcısı olduğu bilinen torrent ağı ile kendi kripto parasını birleştirerek neler yapacağı konuşulan Sun, eğlence sektörüne yaptığı yatırımlarla adını duyurmuştu. Bakalım Sun’ın bundan sonraki adımları ve satın almaları ile Tron adını verdiği kripto parası hangi hamleleri yapacak?
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “BitTorrent 140 milyon dolara satıldı!”

  1. Anonim dedi ki:

    Büyük ihtimalle torrent programı kullanırken program alttan alttan mining yapacak! Kimse babasının hayrına torrete bu kadar büyük paralar vermez heleki sürekli torrentin başı sürekli telifle bu kadar beladayken hiç vermez!

" BitTorrent 140 milyon dolara satıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BitTorrent 140 milyon dolara satıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BitTorrent 140 milyon dolara satıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "