Okunma

BitTorrent Yeniden Google Search’de!


25 Eylül 2013 Çarşamba 08:00
BitTorrent Yeniden Google Search’de!

Google yapılan düzenleme ile müzik, film, video oyunları ve yazılımlar konusunda telif haklarını ihlal ettiği belirlenen web sitelerinin, arama motorunda “otomatik tamamlamayla çıkmasını” bloke ediyordu. Engellenen web siteleri arasında yer alan BitTorrent, Google arama motorunda yeniden çıkmaya başladı. Google arama motoruna “bit” yazdığınızda BitTorrent artık otomatik tamamlamayla çıkıyor.

BitTorrent, birkaç ay önce kötü imajını yok etme konusunda bazı adımlar atmaya başlamıştı. Haziran ayında, şirketin Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Matt Mason, içerik paylaşımı için kullanılan kaynakla ilgili olarak önemli bir adımın atıldığını açıklamış, açık kaynak kodlu peer-to-peer teknolojisinin inşaa edildiği duyurmuştu. Ayrıca Mason, bu yenilenen sistemle birlikte BitTorent’in yeni geliştirme sonucunda korsanlık formuna uygun herhangi bir yapıya sahip olmadığını açıklamıştı.

Diğer yasaklılar ne olacak?

Şu anda aktif olarak arama motorunda görünen BitTorrent, Google‘ın bloke ettiği tek site değildi. RapidShare, uTorrent, ve MegaUpload gibi siteler de arama motorunun otomatik tamamlama önerilerinde yer almıyordu. İlgili sitelerin de BitTorrent gibi Google search’de otomatik tamamlanıp tamamlanmayacağı ise merak konusu.

 

:: Daha önce BitTorrent kullandınız mı?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “BitTorrent Yeniden Google Search’de!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    megaupload kapanmadimi adam satti butun user bilgilerini. seni site acti saflar icin.

  2. esxici dedi ki:

    şuanda bu yorumu yazarken bile bittorenten indirmeye verdiğim 2 oyun ve bir film sesiz sedasız inmeye devam ediyor 😀 zaten eğer filmleri ve oyunları orijinal olarak almaya kalkışırsak , bir ayda devlet memuruna ödenen paradan daha fazlasını sanal ortamda harcamamız lazım 😀

  3. SerdarGokcen dedi ki:

" BitTorrent Yeniden Google Search’de! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BitTorrent Yeniden Google Search’de! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BitTorrent Yeniden Google Search’de! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "