Okunma

BKM kendi API’sini geliştirdi


02 Mart 2017 Perşembe 07:24
BKM kendi API’sini geliştirdi

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) kendi API’sini (Uygulama Programlama Arayüzü) geliştirerek, BKM Express üyesi e-ticaret işletmelerine, müşterilerine daha hızlı ve daha avantajlı hizmet sunma olanağı tanıyor.

BKM API sayesinde indirimlerden kolayca yararlanın

Tech Inside‘ın haberine göre, BKM’nin geliştirdiği API sayesinde BKM Express üyesi iş yerleri, 27 bankanın tüm kartlarına ait BIN numaralarını otomatik olarak güncelleyebilecek. Böylelikle üye iş yerleri müşterilerine alışveriş puanı ve taksit gibi imkanları kolayca sunabilecekler.

17-03/02/bkm_api_banner.jpg

Peki, sistem nasıl işleyecek? Bir e-ticaret sitesi, alışveriş işlemleri için ödeme yapacak kartın hangi bankaya ait olduğunu bilmeye ihtiyaç duymaktadır. Bu bilgi BIN değeri üzerinden anlaşılarak e-ticaret sitelerinin müşterilerine taksit ve puan gibi ek faydaları sunabilmesini sağlar. API, farklı sistemler arasındaki ilişkiyi elektronik ortamda kurarak bu operasyonları kolaylaştırırken e-ticaret sitelerine zaman ve kaynak tasarrufu sağlar.

BKM’nin geliştirdiği API sayesinde, e-ticaret sitelerinin ihtiyaç duyduğu yurtiçi kart BIN verileri iş yerlerine açılıyor. BKM Express üyesi iş yerleri, diledikleri anda bu API’yi kullanarak 27 bankaya ait kartların BIN listesine ulaşıp, güncelleme yapabilecekler. BKM Express üyesi iş yerleri, böylelikle müşterilerine daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli hizmet sunabilecek.

:: BKM Express kullanıyor musunuz?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “BKM kendi API’sini geliştirdi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hiç bile anlamadım nası kolaylık sağlayacak

  2. SDN Okuru dedi ki:

    BKM Express bu işi biliyor, helal olsun.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    api olayı çok riskli de neyse..

" BKM kendi API’sini geliştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BKM kendi API’sini geliştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BKM kendi API’sini geliştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "