Okunma

BKM’den finans teknolojilerine dair iki kitap!


04 Temmuz 2018 Çarşamba 15:16
BKM’den finans teknolojilerine dair iki kitap!

Dijital dönüşüm her alanda olduğu gibi finans ve bankacılık alanında da etkisini hissettirirken, para kavramı da bu değişime bağlı olarak farklılaşıyor. BKM de finans teknolojileri hakkında yeni kitaplarını yayınladı!

TechInside‘ın haberine göre, mobil ödemeler, nesnelerin interneti, biyometrik ödemeler, kasasız mağaza deneyimi, blockchain teknolojileri ve dijital kimliklerin hayatımızdaki yeri her geçen gün artıyor. Bankalararası Kart Merkezi (BKM), bu teknolojilerin hayatlarımızı nasıl etkileyeceğini ve dönüştüreceğini anlamaya odaklanırken, nakitsiz ödemeleri yaygınlaştırma hedefini sahiplenen bir kurum kimliğiyle, uygun çözümleri üretmeye çalışıyor.

BKM finans teknolojileri hakkında yeni kitaplarını yayınladı!

Bu dönüşümde okurlara keyifli bir yolculuk yaşatmak isteyen BKM Yayınları, bünyesine eklenen iki kitabı duyurdu. Ahmet Usta tarafından, FinTech dünyasının önemli fikir önderlerinden David Birch‘ün paranın geçmişten bugüne yolculuğunu ve geleceğini aktardığı Before Babylon, Beyond Bitcoin isimli kitabını temel alarak hazırlanan Paranın Serüveni‘nde bizim anladığımız para kavramından “bizleri anlayan” para tanımına nasıl ilerlendiğini okuyabileceksiniz.

Ahmet Usta ve Serkan Doğantekin tarafından kaleme alınan Blockchain 101 v.2 kitabında ise; gelecek yıllarda tüm dünyayı derinden etkileyecek, en az internetin geleneksel iş dünyasına etkisi kadar yenilikçi modelleriyle günümüz iş dünyasını yeniden dönüştürecek blockchain teknolojisi, bu teknolojinin potansiyeli ve temel kavramları herkesin anlayabileceği yalın bir dille anlatıldı.

Kitapları BKM üzerinden Kaçuv ve Darüşşafaka‘ya 1 TL bağışta bulunarak indirmeniz mümkün.

Paranın Serüveni adlı kitabı buradan indirebilirsiniz.

Blockchain 101 v.2 adlı kitabı buradan indirebilirsiniz.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “BKM’den finans teknolojilerine dair iki kitap!”

  1. Kerim dedi ki:

    Blockchain, finans sektorunde kullanilirsa cok iyi olur. Borsayi yerle bir edebilir. Cok da guzel olur. Blockchain den kastim kripto para degil.

" BKM’den finans teknolojilerine dair iki kitap! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BKM’den finans teknolojilerine dair iki kitap! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BKM’den finans teknolojilerine dair iki kitap! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "