Okunma

Black Mirror özleyenlere kart oyunu müjdesi!


09 Aralık 2018 Pazar 20:00
Black Mirror özleyenlere kart oyunu müjdesi!

Black Mirror, yakın gelecekte nasıl bir dünyaya uyanacağımıza dair karanlık senaryolarıyla büyük bir hayran kitlesine hitap ediyor. Netflix izleyicileri dizinin 5. sezon bölümlerini merakla beklerken şimdi de 3. sezonun Nosedive bölümünü konu alan bir kart oyunu piyasaya çıktı.

Nosedive, hatırlamayanlar için herkesin birbirini değerlendirdiği ve bu değerlendirmelerin sosyal statüye dönüştüğü bir geleceği anlatıyordu.

Bölümün ana karakterinin bir anda değerlendirme puanları yükseliyor ve yüksek puanlı, sosyetik bir arkadaşının düğününe davet ediliyor.

Ancak bölümün devamında karakterin başına gelen talihsizlikler nedeniyle, ana karakterin yaşadığı travmatik çöküşü izliyoruz.

Black Mirror kart oyunu nasıl oynanıyor?

Black Mirror kart oyunu da bu bölümde ele alınan yıldızlı değerlendirme üzerinden ilerliyor. Nosedive kart oyunu aynı zamanda  oyunla etkileşime giren ücretsiz bir uygulamaya da sahip. Oyunun başında karakterin nasıl bir yaşam tarzı olacağı seçiliyor.

Böylece oyuna hangi statüden başlayacağınızı belirliyorsunuz. Kart çekilmeleriyle devam eden oyunda, oyunla etkileşim halinde olan uygulamada yıldızları etkiliyor.

Uygulama, arkadaşlarınızı ne kadar iyi tanıdığınız üzerine de değerlendirmeler yapıyor. Oyuncuların yaptığı seçimler üzerinden, uygulama hesaplama yapıyor ve yıldızları yeniden dağıtıyor.

Black mirror, black mirror 5. sezon, black mirror kart oyunu

Oyunun sonucuna etki eden bu uygulama sayesinde yüksek statüye sahip beş yıldızlı seçkin bir vatandaş ya da tek yıldıza düşerek toplumun en alt seviyesine düşen bir evsiz haline gelebilirsiniz.

Black Mirror 5. sezon ne zaman yayınlanacak?

Netflix, resmi bir açıklama yapmasa da, ortaya çıkan son sızıntılarda Black Mirror 5. sezon, 28 Aralık‘ta karşımıza çıkacak.

Distopik bilim kurgu dizisinde bu sezon, izleyicilerin de etkileşimde bulunacağı bir bölüm yer alacak. Bölümün nasıl bir etkileşim sunacağı ise merak konusu.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Black Mirror kart oyunu Türkiye’ye gelse oynamak ister miydiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Black Mirror özleyenlere kart oyunu müjdesi!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Kesinlikle oynamak isterdim

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Çin hükümeti bunu 2 senedir kademeli olarak devreye almaya devam ediyor

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Giderek gerçeğe dönüşüyor Black mirror

" Black Mirror özleyenlere kart oyunu müjdesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Black Mirror özleyenlere kart oyunu müjdesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Black Mirror özleyenlere kart oyunu müjdesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "