Okunma

BlackBerry Dünyasında App World Sevinci


01 Nisan 2009 Çarşamba 14:59
BlackBerry Dünyasında App World Sevinci

Beklendiği üzere RIM’in BlackBerry cihazları için resmi uygulama pazaryeri olan App World geçtiğimiz saatlerde hayata geçirildi ve belirli BlackBerry cihazları tarafından sömürülmeye başlandı bile. Şimdiye dek ücretsiz olarak sunulan uygulamalar arasında iş dünyasının itibar ettiği Bloomberg haberleri BlackBerry kullanıcıları tarafından tercih edildiği gözleniyor. App World 13 ayrı kategoriye bölünmüş olarak hizmet veriyor.


App World henüz yolun başında. Ama kullanıcılarının yeni uygulamalara açlığı da ortada.

Harita ve navigasyondan tutun, spor ve birçok farklı iş uygulamasına yer veren pazaryerinde açılışta 234 uygulama bulunuyordu. BlackBerry’nin resmi pazaryerinde bazı uygulamaların ücretsiz olduğu ve en ucuz uygulamanın indirme başına 2.99 dolar olarak ücretlendirildiğini de aktarmış olalım. App World uygulamasını RIM cihazınıza indirmek için BlackBerry tarayıcılarından BlackBerry.com/appworld adresine girmeleri yeterli. Hizmetin Türkçeleştirilmesi konusunda ne zaman gelişme yaşanacağı konusunda henüz bir açıklama bulunmuyor.

:: BlackBerry ve diğer uygulama pazaryerleri hakkındaki fikirlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" BlackBerry Dünyasında App World Sevinci konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BlackBerry Dünyasında App World Sevinci ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BlackBerry Dünyasında App World Sevinci ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "