Okunma

Blackberryler’e Yeni Web Tarayıcı


16 Şubat 2010 Salı 18:35
Blackberryler’e Yeni Web Tarayıcı

İş telefonu özellikleri ile nam salmış olan Blackberryler, güçlü e-posta özelliklerine rağmen, çağın bir parça gerisinde kalmış bir web tarayıcıya sahip. Standartları destekleme anlamında sorunlu olan bu web tarayıcı, sayfa görüntüleme süresi konusunda da oldukça zayıf. Bu konuda adım atma zamanının geldiğini fark eden RIM, Webkit tabanlı yeni web tarayıcısını Mobile World Congress’de ziyaretçilere tanıttı.


Tarayıcı Acid3 testinde videoda da gçrüleceği gibi 100/100 başarılı bir sonuca imza atyor.

Blackberry için spesifik yazılımlar da geliştiren ekip tarafından geliştirilen tarayıcı, son derece hızlı yapısı ile dikkat çekiyor. En güncel webkit çekirdeğini taşıyan tarayıcı arayüz olarak da Blackberry ile daha bütünleşmiş çalışıyor. Özellikle kullanışlı kısayollar atamak ve tarayıcı araçlarını kolaylıkla kontrol edebilmek bu sayede mümkün hale gelmiş.

Acid3 testinde 100/100 başarılı bir sonuca imza atan yeni Blackberylerin yeni web tarayıcısı henüz kullanımda değil. Öncelikle firmware güncellemeleri ile edinilebilecek olan tarayıcının, Blackberry App World üzerinden indirilmeye açılıp açılmayacağına dair bir bilgi ise bulunmuyor.

#http://video.shiftdelete.net/y/384512f5900cba3be48a13253c73397c.flv#

:: Blackberrylerin böyle bir tarayıcıya ihityacı var mıydı? Forumda tartışalım.
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Blackberryler’e Yeni Web Tarayıcı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blackberryler’e Yeni Web Tarayıcı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blackberryler’e Yeni Web Tarayıcı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "