Okunma

Blizzard Microsoft’u Eleştirdi


30 Haziran 2008 Pazartesi 21:00
Blizzard Microsoft’u Eleştirdi
Microsoft, oyun bölümünde Xbox 360 konsoluna ağırlık verince, eleştiri oklarına hedef oldu. Microsoft’un PC oyunculuğuna gereken önemi vermemesine tavır alanlardan biri de, World of Warcraft ile sektörün saygın firmalarından olan Blizzard’ın COO’su Paul Sams oldu. Microsoft’un Xbox 360′tan çok daha fazla kazanç elde etmesi nedeniyle oyunculuk anlayışını bu yönde kullanmalarının normal olduğunu belirterek inceden serzenişte bulunan Sams, daha önce Rob Pardo‘nun açıkladığı PC oyunculuğuna Microsoft’un yalandan bir bağlılık gösterdiği ve tüm gücünü Xbox 360‘a odakladığı görüşüne de katıldığını söyledi.

Paul Sams, Xbox 360‘a yatırılan devasa ar-ge bütçesini geri kazanmak için bu yolun seçilmesini doğal bulduğunu söylemeyi de ihmal etmedi.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net

<!–
@page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm }
P { margin-bottom: 0.21cm }
–>
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Blizzard Microsoft’u Eleştirdi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    vay be…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Blizzard’ın COO’sunu çok merak ediyordum zaten…

" Blizzard Microsoft’u Eleştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blizzard Microsoft’u Eleştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blizzard Microsoft’u Eleştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "