Okunma

Blizzard Şok Etti!


01 Temmuz 2009 Çarşamba 07:48
Blizzard Şok Etti!

Oyun dünyasında bir efsane haline gelen, piyasaya çıkmasının üzerinden yaklaşık 10 yıl geçmesine rağmen hala milyonlarca kişi tarafından oynanan, gerçek zamanlı strateji türünün standartlarını belirleyen Starcraft‘ın devam oyunu Starcraft II‘yi, oyunlarla ilgisi olan hemen herkes merakla bekliyor.

İlk Starcraft’ın bu kadar beğenilmesinin altında, insanların birbirine karşı oynayıp, rekabet kültürünün gelişmesi yatıyordu. Hala daha insanlar LAN partileri kurarak birbirleriyle Starcraft oynuyorlar. Ancak bu oyunseverlerin LAN keyfi ne yazık ki Starcraft II’de sona erecek.

LAN yok!

Blizzard, tüm Starcraft hayranlarını şok eden bir karar alarak Starcraft II’de LAN desteği olmayacağını açıkladı. Korsan kullanımın önüne geçebilmek için LAN desteğini kestiklerini açıklayan Blizzard’dan Bob Colayco, arkadaşlarıyla Starcraft II oynamak isteyenlere Battle.Net‘i adres gösterdi.

Tek kişilik senaryosu ne kadar harika olursa olsun, Starcraft’ı efsane haline getiren şey çoklu oyuncu moduydu. Blizzard, Starcraft II’de bunu kısıtlayarak kendisini riske atıyor.

:: Starcraft II’de LAN desteği olmaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Blizzard Şok Etti!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Tüm dünyanın dört köşesinde hayranları olan bir oyunu kendi internet cafe anıları ile eleştirmek biraz acemice olmuş.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    yanlış yaptı ama korsan da bitmiyor bir türlü..

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Gerçekten ŞOK edici bir haber ama açıkçası Blizzard açısından çok mantıklı. Herkesi Battle’net’e üye yapacak mecburen. Ama sanıyorum ki bu oyunu ***** üzerinden dahi LAN gibi yakın arkadaşlar ile oynamak mümkün olacaktır özel odalar sayesinde. Kısacası Orjinalinin alınması gereken bir oyun 🙂

" Blizzard Şok Etti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blizzard Şok Etti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blizzard Şok Etti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "