Blizzard’dan Diablo 2 hayranlarını sevindirecek haber


23 Ocak 2021 Cumartesi 16:00
ABONE OL
Blizzard’dan Diablo 2 hayranlarını sevindirecek haber

Blizzard, son yıllarda Diablo dünyasını genişletmenin ve yeni oyunlarla Diablo 2 hayranlarını tatmin etmenin yollarını arıyor. Özellikle Diablo 3 oyunundan memnun kalmayan, hayranlar için yeni bir Diablo 2 sürprizi ile karşı karşıya kalabiliriz.

Diablo 2 remake için Blizzard’dan önemli anlaşma

Diablo ve World of Warcraft ile tanıdığımız büyük oyun stüdyosu Blizzard, 2012 yılında Diablo 3 oyununu duyurdu. Diablo 2 gibi bir efsane, tam 14 yıl sonra gelen Diablo 3, hayranların oyundan beklentilerini de yükseltti. Ancak hikayenin hem kısa olması, hem de bazı sınıfların Diablo 3 oyunundan çıkarılması, kısa sürede yeni oyunun hayal kırıklığı yaratmasına neden oldu.

Özellikle Diablo serisinin ikinci oyunu, bir türlü sonu gelmeyen ve bitirilemeyen oyun olarak ün yaptı. Diablo 3 oyununu ise satın alan oyuncular, sedece bir kaç gün içinde Diablo 3′ün sonuna varabiliyordu.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy ve Tony Hawk’s Pro Skater  gibi oyunlarıyla tanınan Vicarious Visions, Blizzard ile birlikte 2020 yılının başından beri, Diablo 2 remake yani yeniden yapımı olan Diablo 2: Resurrected için Blizzard ile çalışmaya başladı.

blizzard, diablo2, diablo 2 remake, diablo 2 Resurrected

Vicarious Visions, Activision çatısı altında olan bir stüdyoydu. Activision ve Blizzard birleşmesinden sonra ise bu hafta itibariyle stüdyo, Blizzard bünyesine katıldı.,

Blizzard, bir taraftan beta halinde olan, Diablo mobil oyunu Immortal için geliştirmelere devam ediyor. Diğer taraftan ise ne zaman geleceği belli olmayan Diablo 4 oyunu için ayrı bir ekip çalışıyor.

Diablo 2: Resurrected için henüz Blizzard tarafından yapılmış resmi bir açıklama yok. Ancak şirket içinden gelen sızıntılar, efsane oyunun üzerinde yapılan iyileştirmelerle yeniden oyuncularla buluşacağını müjdeliyor.  Oyunda nasıl geliştirmeler yapıldığı ise henüz belli değil.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

yeni oyun yapamayan balon firmalar eski oyunlarını allayıp pullayıp tekrar çıkarıyor… blizzard in zamanı geçti ne yazık ki

Şiyar
Şiyar
1 ay önce

youtube da Rhykker’da bahsetmişti. Önce Mayıs’ta gaza geldik. Temmuz’da David Brevik’in bir yayınıyla inancımız yıkıldı. Şimdi tekrar hortlattılar.

Göz ardı edilen şeyden de bahsedin : Blizzard North grubu (Diablo-Diablo2’yi ortaya çıkaran ekip) eski sorumlusu David Brevik (Diablo’nun atası) kodları kaybettiklerini, şu noktadan sonra bir remaster’da(resurrected ya da ne dersek diyelim) kim yaparsa yapsın Diablo2’ye benzetmelerinin zor olduğunu söyledi. Umalım ki David Brevik üstat kendi eliyle yaptığı bir şaheserin başkaları tarafından remasterlanmasından hoşnut olmadığı için bunları söylemiş olsun. Değilse, bahsi geçen remaster çok da Diablo2 fanlarının beklentisini karşılamayacaktır.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Warcraft 3 gibi çıkacaksa hiç uğraşmasınlar

" Blizzard’dan Diablo 2 hayranlarını sevindirecek haber konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blizzard’dan Diablo 2 hayranlarını sevindirecek haber ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blizzard’dan Diablo 2 hayranlarını sevindirecek haber ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme