Blizzard’dan Diablo 3 Şovu


07 Haziran 2012 Perşembe 10:00
Blizzard’dan Diablo 3 Şovu

Blizzard‘ın 15 Mayıs tarihinde Diablo 3’ü piyasaya sürmesiyle birlikte, ilk günde 3.5 milyon kopya satış rakamına ulaşması bir oldu. Bu bilgisayar oyunculuğu için bir rekordu.

Hatta hayranları bu satış rakamlarıyla ilgili bir infografik yayımlayarak resmen gövde gösterisi yaptılar. İnfografikte oldukça ilginç ve eğlenceli bilgiler var. Gelin isterseniz bu bilgilere birlikte göz atalım.

Öncelikle ilk günde 3.5 milyon satış rakamının World of Warcraft’tan bile 200.000 adet fazla olduğunu ve rekor kırdığını belirtmemiz gerekiyor. Özellikle yalnızca PC ve Mac için piyasaya sürülen bir oyunun bu denli satış rakamı yakalaması çok büyük bir başarı.

Diablo 3‘ün en büyük rakiplerinden biri olarak görülen Skyrim‘e de gönderme yapan infografik, Skyrim’in ilk gün satışından 14.7 kat daha fazla satış yaptığını belirtmiş.

Ortalama 60 dolardan hesaplandığında ise ilk günde 210 milyon dolar gelir elde ettiğini açıklayan Blizzard, bu para sayesinde tüm çalışanlarına adam başı 42.000 dolar ödeyebileceğini vurgulamış.

Ayrıca Zynga’nın IMGPOP’u satın almak için ödediği rakamdan tam 20 milyon dolar daha fazla gelir elde ettiğini de belirtmeden edememiş.

Satılan oyunların bir araya gelmesi durumunda 7.899 Delorean (Geleceğe Dönüş filminden hatırlayacağınız araç)’in bagajını ya da Gabe Newell‘ın buzdolabını 3.567 kez doldurabileceği de infografikte yer alıyor.

Ayrıca kutuları üst üste koyarsanız Uluslararası Uzay İstasyonuna gidip gelebilecek kadar yol inşa edilebileceği ve ağırlıklarının 8.262 oyuncunun ortalama ağırlığına eşit olduğu bilgisiyle son bulan infografiğe göz atmak istiyorsanız, bu linki kullanabilirsiniz.

:: Blizzard’ın infografiğini nasıl buldunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
8 yıl önce

ARtistlere bak adamlar yapmış işte sunucu sıkıntısı çektirmese çok daha güzel olurdu

SDN Okuru
SDN Okuru
8 yıl önce

O kadar satmış da ne yapmış. Blizzard Diablo 3 ile karizmasını gayet derin şekilde çizdi. Error 37 ler 12 ler havalarda uçuştu günlerce. Ah de ki lag sorunu nu söylemiyorum bile

SDN Okuru
SDN Okuru
8 yıl önce

iyide blizzard yayınlamamış bu infografiği “Blizzard, ilk hafta içerisinde sattığı Diablo 3 kopyalarının bir infografiğini yayımlayarak adeta gövde gösterisi yaptı.” bu cümle nedir? ne biçim haber yapıyosunuz anlamıyorum ki…

" Blizzard’dan Diablo 3 Şovu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blizzard’dan Diablo 3 Şovu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blizzard’dan Diablo 3 Şovu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2