Okunma

Blockchain hakkında her şey burada: Blockchain Türkiye!


09 Kasım 2018 Cuma 15:14
Blockchain hakkında her şey burada: Blockchain Türkiye!

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ve BKM’nin büyük katkılarıyla 2018 yılı başlarında faaliyete başlayan Blockchain Türkiye Platformu (BCTR) ilerleyişine devam ediyor. Kar amacı gütmeyen BCTR, Türkiye’de sürdürülebilir blockchain ekosistemini yaratma ve yeni dönem iş yapış biçimlerinin önündeki zorlukların giderilmesi hedefiyle faaliyetlerini yürütüyor.

Blockchain Türkiye Platformu blockchain bilinci oluşturacak!

TechInside‘ın haberine göre platform; düzenleyeceği eğitimler ve etkinlikler ile çeşitli bilgilendirici yayınlar ve içeriklerin yanı sıra bilim, sanayi ve teknoloji akademileri, düşünce kuruluşları, üniversiteler, diğer ülke ve birliklerin blockchain platformları ve konsorsiyumlarıyla da önemli iş birliklerine imza atacak. Biz de bu önemli hareketin başladığı yere gittik ve BCTR hakkında birinci elden ilk bilgileri aldık. İyi seyirler.

Blockchain teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması, bilinirliği ve kullanımının artırılması, faydalarının araştırılması ve stratejik önceliklerinin saptanması için, eğitimler vermek, etkinlikler düzenlemek, içerikler üretmek ve yayınlar yapmak, çalışma grupları ile blockchain teknolojisine ilişkin güncel konuları ve kullanım alanlarını değerlendirmek, ilgili paydaşları bir araya getirmek gibi hedeflerle yola çıkan Platform, kanun yapıcılar, kamu kurum ve kuruluşları, düzenleyici otoriteler ile özel sektör ve akademi arasında köprü kurmayı; onları düzenlenecek etkinliklere davet etmeyi; istişare toplantıları düzenlemeyi, mevzuat geliştirme çalışmalarına görüş vermeyi ve katkıda bulunmayı da hedefliyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Blockchain hakkında her şey burada: Blockchain Türkiye!”

  1. Anonim dedi ki:

    Blockchain Türkiye’nin kuruluşunda çok önemli rol oynayan bir isim aslında Ahmet Usta abi. Hakkı abinin de videolarda soru sorduğu Ahmet Abi aslında TechInside’ın da kuruluşunda SDN’de çalışıyordu. Keşke tekrardan SDN’de çalışsa ama son zamanlarda daha çok DH’da görür oldum, Mesut Çevikle program yapıyor sanırım.

  2. Anonim dedi ki:

    Blockchain’ trenini kacirmamiz lazim. Ozetle yeni internet!

" Blockchain hakkında her şey burada: Blockchain Türkiye! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blockchain hakkında her şey burada: Blockchain Türkiye! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blockchain hakkında her şey burada: Blockchain Türkiye! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "