Okunma

Blu-ray 9 Milyonu Geçti


28 Mart 2008 Cuma 22:00
Blu-ray 9 Milyonu Geçti
Format savaşlarında HD DVD’nin yenilgisi, Blu-ray’in parsayı toplaması için gerekli tüm taşları yerine oturttu. Satış rakamlarında bunu görmek hiç de zor değil. Mart sonu itibarıyla 9 milyonu geçen Blu-ray satışları, haftalık 200.000 ila 300.000 arasında seyrediyor.

Üstelik bu satışların yaklaşık 3 milyonluk kısmı yalnızca 2008 başından bu yana gerçekleştirilmiş. Satışlara son zamanlarda gaz veren en büyük filmlerden biri ise, tek başına haftada 68.000 satış yakalayan No Country For Old Men. En yakın takipçisi olan ikinci sıradaki Hitman ise, haftalık 38.000 adet satışla ikinci sırada. Şimdilerde Japon magazin dünyası, Sony’nin fazla para çuvalı için komşusu Toshiba’nın kapısını çalarak kendilerini rencide ettiği konuşuyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Blu-ray 9 Milyonu Geçti”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Sony’nin fazla para çuvalı için komşusu Toshiba’nın kapısını çalarak kendilerini rencide ettiği konuşuyor.

  ben şunu anladım : Toshiba bu yüksek kapasite disk savaşında sony e yenildi. yenilgisi 1 milyar dolar civarında parasının gitmesine neden oldu. yanisi para çuvalları boşaldı. sony ise bu başarısının karşısında bi sürü para kazandı. boş para çuvalına ihtiyacı oldu. olay budur :)…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sizi adam yerine koyup yorum yazdığım için utandım. Sık kullanılanlarımdan da çıkarıyorum!!…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  …Şimdilerde Japon magazin dünyası, Sony’nin fazla para çuvalı için komşusu Toshiba’nın kapısını çalarak kendilerini rencide ettiği konuşuyor.

  Daha anlaşılır yazabilirsiniz, “tarzımız var bizim, ister anlayın ister tahmin edin” havaları size yakışan yaklaşım değil!…

" Blu-ray 9 Milyonu Geçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blu-ray 9 Milyonu Geçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blu-ray 9 Milyonu Geçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "