Okunma

Blu-ray ve DVD Tek Bünyede!


22 Aralık 2008 Pazartesi 10:10
Blu-ray ve DVD Tek Bünyede!

Blu-ray ve DVD’yi bir bedende buluşturan teknoloji, tahmin edebileceğiniz üzere yine çekik gözlü Japon dostlarımızdan geliyor. Pony Canyon’un Code Blue adlı TV dizisinin toplam dokuz saatlik bölümleri, şubat ayından itibaren dört hibrit diskte yayınlanacak. Üstte 25 GB‘lık yüksek çözünürlükte video saklayabilen BD katmanı, onun altında ise toplam 8,5 GB standart çözünürlükte veri depolayabilen iki DVD katmanı bulunan hibrit diskler, hem Blu-ray hem de DVD oynatıcılarda çalıştırılabiliyor.

Aradaki yarı yansıtıcı yüzey, kırmızı lazerin BD katmanı üzerinden geçerek DVD bölümünü okumasını sağlıyor. Blu-ray oynatıcılar ise, sadece en üstteki BD katmanını görüyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Blu-ray ve DVD Tek Bünyede! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Blu-ray ve DVD Tek Bünyede! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Blu-ray ve DVD Tek Bünyede! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "